Blíží se pražský koncert NICK CAVE & THE BAD SEEDS

Reklama

dfNick Cave & The Bad Seeds se vydají na turné k novému albu Skeleton Tree a 26. října 2017 vystoupí v pražské O2 areně. Předprodej vstupenek v síti Ticketportal byl zahájen 17. února.

Před čtyřmi lety, přesně 22. listopadu 2013, Nick Cave & The Bad Seeds naposledy navštívili Českou republiku. Stalo se tak při příležitosti vydání alba Push The Sky Away a Nick Cave, řečeno slovy přítomných recenzentů, tehdy takřka uhranul nadšené publikum.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24985″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“565″}}]]

V polovině loňského roku Nick Cave vydal nové, v pořadí šestnácté album, nazvané Skeleton Tree.  A jak je u Nicka a The Bad Seeds  zvykem, také tuto novinku provází turné, během krerého k radosti tuzemských příznivců nevynechá Českou republiku. Pražský koncert je na programu 26. října 2017 v O2 areně.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24987″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“318″}}]]

Kapela zahraje ve složení: Nick Cave, Warren Ellis, Martyn Casey, Thomas Wydler, Jim Sclavunos, Conway Savage, George Vjestica a Larry Mullins. Podle playlistu lednového australského turné je zřejmé, že kromě skladeb z nového alba dojde i na nejznámější skladby celé Caveovy hudební kariéry. Tedy je se rozhodně na co se těšit!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24986″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“392″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nick Cave & The Bad Seeds patří ke kritikou nejlépe hodnoceným umělcům současnosti, celosvětově prodali přes pět milionů alb. Jsou považováni za jedno z nejvlivnějších a umělecky nejpůsobivějších hudebních uskupení na světě.  Album Skeleton Tree kapelu vyneslo na dosud nejvyšší umístění v žebříčcích Velké Británie: 2 (OCC) a USA: 27 (Billboard), v osmi zemích obsadilo první místo, v jedenácti zemích se prosadilo mezi prvních pět nejprodávanějších alb a v mnoha dalších zemích Skeleton Tree bodovalo v první dvacítce.

Nick Cave & The Bad Seeds – ‚Jesus Alone‘

Nick Cave & The Bad Seeds – ‚Magneto‘

Zdroj: Nick Cave & The Bad Seeds

Komentáře