Bojujte proti alergii i pořádným úklidem

Reklama

Pravděpodobnost, že u vás v domácnosti žije alespoň jeden alergik je opravdu veliká. V České republice totiž trpí různými formami alergie celá jedna pětina lidí. Kromě léku, které vedou boj s příznaky, je důležité preventivně domov zbavit také alergenů, které jsou příčinou nepříjemných problémů spojených s alergiemi. Vezměte úklid domácnosti z gruntu a nedejte prachu ani roztočům šanci kazit vám slunečné dny.

Pryč se zbytečnostmi
Neprodyšné závěsy, těžké koberce ani starožitný nábytek není pro alergiky to pravé ořechové. I ti největší úklidoví puntičkáři nemají šanci zbavit hustá vlákna veškerého prachu, drobků a špíny. Odborná doporučení tedy zní: pryč z domu. Nejinak tomu je i s hračkami z textilních materiálů. Chcete-li svého malého alergika ušetřit možných astmatických záchvatů či všudypřítomného kašle, zaměřte se při koupi na omyvatelné hračky, kde je výskyt roztočů i prachu minimální. 

Zdravý spánek
Další velkou kapitolou v životě alergika je postel. Ta bývá místem, kde nemocný nejčastěji a nejintenzivněji vdechuje částečky prachu s alergenem. Při výběru matrace je nejdůležitější zaměřit se na kvalitu jejího povrchu, která zabrání vniknutí alergenů do matracových vláken. Kromě matrace musíte věnovat důraznější a častější péči také ložnímu prádlu, které v sobě hromadí odumřelé buňky, jež jsou živnou půdou právě roztočů. Důsledkem je pak například rýma, ekzém či svědivost očí. Až si tedy budete měnit povlečení, vyluxujte matraci pořádně ze všech stran, a pokud stále máte péřové duchny a polštáře, vyhoďte je a pořiďte si ty z hypoalergenního vlákna. Ušetříte sobě i svým dětem do budoucna spoustu dýchacích problémů. A samozřejmě také peněz.

Bez úklidu to nepůjde
Při úklidu, jehož cílem je usnadnit každodenní život alergika, je potřeba dodržovat několik základních zásad. Během úklidu se často víří prach a s ním i další alergeny, proto jakmile skončíte, nezapomeňte vyvětrat. Jestliže vy sami jste alergici, nezapomeňte si dát v dostatečném předstihu před úklidem protialergické léky. V neposlední řadě pak při úklidu omyvatelných podlahových ploch zvolte raději mokrou cestu, která minimalizuje víření nečistot. Aby vás takový úklid nestál spoustu energie a času, je důležité zvolit si vhodné pomocníky. Na podlahu je ideální rotační mop Easy Wring and Clean TURBO (Vileda), jehož praktický pedál vás zbaví náročného ždímání.  Navíc je vhodný na všechny typy tvrdých podlah. Tato revoluční novinka usnadní život vám i vašemu alergikovi.

  [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20360″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“410″}}]]

Vytírání nebylo nikdy jednodušší
Jednou z nejnenáviděnějších činností všech hospodyněk je bezesporu vytírání podlahy. Kdo by se také vyžíval v nekonečné ždímání hadru v kýblu? Tuto nepříjemnou práci dokáže skvěle ulehčit použití mopu. Moderním pomocníkem, kterého si ihned zamilujete, je rotační mop Easy Wring Ultramat  značky Vileda.

Plochý mop Easy Wring Ultramat od Viledy vás překvapí jednoduchým používáním, vysokou kvalitou a do detailu promyšleným zpracováním. Je vybaven praktickým pedálem, který mop vyždímá do poslední kapky. Nejen, že vám odpadne námaha při ždímání, ale je díky tomu vhodný na podlahy citlivé na působení vody, jako jsou parkety či dřevo. Optimální savost a dokonalé čisticí vlastnosti mopu Easy Wring Ultramat zaručuje tkanina ze 100% mikrovlákna. Chytrý tvar ždímače zabraňuje vyšplouchnutí vody mimo kýbl a vzniku nechtěných loužiček.

Unikátní „XXL power zóna“ určená pro hloubkové čištění podlah zase zaručuje jednodušší odstranění i odolné nečistoty. Tzv. power zóna zvyšuje tlak na podlahu a snadno tak odstraní veškerou špínu. Mycí návlek má vysokou životnost, protože se dá jednoduše vyprat v pračce. Easy Wring Ultramat je vhodný na všechny typy podlah a k dostání je v běžných sítích hypermarketů/hobby marketů od 999 Kč. 

Zdroj: www.vileda.cz

Komentáře