Budoucnost chytré domácnosti. Smartphony a počítače ustoupí hlasovým asistentům

Reklama

Dnes stále ještě ovládají chytré telefony, tablety a počítače přehrávání většiny domácí zábavy z internetu. Také chytré domácí spotřebiče jsou většinou ovládány z mobilních zařízení. Brzy tomu však již tak být nemusí. Jak zjistila nová studie společnosti Accenture, s rozvojem chytré domácnosti budou přebírat roli hlavního média prvky integrované v systému domácnosti, zejména hlasoví asistenti.

„Digitální hlasový asistent je samostatné hardwarové zařízení, které využívá hlasové rozhraní pro řadu spotřebitelských služeb,“ říká Ondřej Žatečka z firmy Audiopro. „Podle mnoha předpovědí, čeká právě tento segment vybavení domácnosti v nejbližších letech největší rozmach.“

Průzkum zjistil, že dvě třetiny (66 %) spotřebitelů, kteří si pořídili digitálního hlasového asistenta, od té doby používají své smartphony doma méně. Téměř dvě třetiny (64 %) těchto majitelů uvedly, že používají své smartphony méně pro zábavu, a více než polovina je používá méně dokonce i pro on-line nákupy (58 %) a obecné vyhledávání informací (56 %).

„Trend rozvoje chytré domácnosti spěje k centralizovanému ovládání topení, osvětlení či žaluzií, ale i stahování plátna pro videoprojekci nebo hlasitosti přehrávání zvuku. K ovládání těchto funkcí se vedle integrovaných dotykových zařízení stále více prosazují také zmínění hlasoví asistenti,“ doplňuje Žatečka z Audiopro.

Průzkum dále zkoumal zájem spotřebitelů o rozšířenou a virtuální realitu. A výsledky ukazují, že zájem přesahuje oblast hraní her. Například více než dvě třetiny (67 %) respondentů uvedly, že se zajímají o rozšířenou a virtuální realitu kvůli vyhledávání praktických informací týkajících se cestování, 61 % pro vizualizaci vhodného oblečení a 52 % pro lepší prožitek sportovního přenosu.

Okamžitý přístup do chytrého domova
Chtěli byste mít možnost ovládat osvětlení, topení, klimatizaci, hudbu i video pohodlně a z jednoho místa? iRoom iBezel to vše naučí váš iPad. Kombinuje totiž elegantní dobíjecí stanici pro iPad s ovládáním většiny funkcí v domácnosti – to vše zcela jednoduše stiskem tlačítka na skleněném rámu. iBezel je tak snadno dostupným rozhraním vašeho domácího řídícího systému.

Design a funkce
iPad se z mnoha dobrých důvodů stal nejoblíbenějším řídícím zařízením: nejrůznější aplikace jsou totiž schopné uživateli poskytnout bohatou nabídku ovládacích funkcí i velmi intuitivní rozhraní. Přesto se může stát, že i iPad je v některých případech během provozu zautomatizovaného systému poněkud těžkopádnějším nástrojem: je nutné ho „probudit“, otevřít příslušnou aplikaci a dohledat konkrétní ovladač.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=4te_4mWc3VU%20

Díky stanici iRoom iBezel se ovšem můžete rozhodnout, jaký ovladatelný parametr přiřadíte pod jednotlivé funkční klávesy. Samostatně programovatelná klávesnice je integrována ve skleněném rámu, a koncovému uživateli tak poskytuje přímý přístup k nejčastěji používaným funkcím.  iRoom iBezel lze integrovat s řídícími moduly nejznámějších výrobců, nebo jej lze použít jako samostatné řešení pro ovládání pomocí přímých IP příkazů, které jsou přiřazeny pod jednotlivá tlačítka v rámu.

„Častou kritikou směřující na adresu iPadu v roli řídícího rozhraní je námitka zdůrazňující nutnost zařízení nejprve ‚probudit‘ a následně nalistovat příslušnou ovládací aplikaci. Tyto kroky nelze teoreticky obejít. Dokovací stanice iBezel ovšem přichází s osmi fyzickými tlačítky, ke kterým je možné jednotlivě přiřadit nejčastěji používané funkce, a získat tak okamžitý přístup k ovládání osvětlení, audiovizuálních systémů, topení, klimatizace, zkrátka čehokoliv,“ říká Ondřej Žatečka z Audiopro.

Zdroj: Audipro

Komentáře