Buďte in! Vsaďte na klasiku nebo spíš neo-klasiku

Českem otřásá nový fenomén. Nevídanou popularitu získává sázka na klasiku. Ženy si tvarují postavy na baletních kurzech. Muži přenáší prvky klasického oblečení do denního outfitu. Jinak tomu není ani v hudbě. Muzikanti nachází inspiraci v melodiích a kompozicích z období klasiky a baroka a zároveň vůbec nejde o vážnou hudbu.

Nejedna malá slečna se touží stát primabalerínou. Kvůli nízké ohebnosti, vyšší váze nebo nedostatku talentu se to mnohým nepodaří. Dnes je vše jinak! Každá žena se alespoň na chvíli může stát baletkou. Nabídku tanečních a posilovacích studií rozšiřují uzavřené, ale i otevřené kurzy baletu a jeho různé modifikace. Kombinace tanečních a posilovacích prvků ženám pomáhá budovat krásnou postavu elegantní formou. Ženy taneční inspiraci přenesly i do oblékání. Do obliby se dostávají tylové sukýnky, které předtím nosily jenom opravdové baletky. Tak jako jsou součástí téměř každého šatníku tutu sukně, tak i balerínky mají své nezastupitelné místo v botníku.

Neo-klasika dominuje i v hudbě
Zašlou slávu klasických hudebních nástrojů oprášily světové hvězdy, jako jsou The Piano Guys nebo Vanessa Mae. Jejich skladby se dají poslouchat do nekonečna. Moderní kombinace elektronické hudby s operním zpěvem, klavírními a smyčcovými tóny podmaňují svět. Melodickou neo-klasiku si zvolil i český zpěvák Ladislav Bubnár, který zválcoval mezinárodní soupeře v ruské soutěži Pirogovsky Rassvet. V obrovské konkurenci mezi dvanácti účastníky z celého světa jeho zlato v hrdle ocenila porota první příčkou. Ladislav se tak stal vůbec prvním Čechem v historii, který vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž v Rusku. Momentálně chystá představení videoklipu ke svému singlu Sara a připravuje se na prestižní soutěž Voice.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20961″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Muži v oblékání rozhodně nezaostávají! 
Móda už dávno není jenom pro něžné polovičky. Denně se setkáváme s upravenými elegány, kteří svůj outfit obohacují o prodloužené sako a polobotky. Lehce rozeplá košile, tmavě zbarvené kalhoty a kožené boty jsou základem nedbalé elegance. Gentlemani vědí, co ocení opravdová dáma, proto kromě kytky obdarovávají své milé vstupenkami na balet či divadelní představení. Nárůstu zájmu o tradiční umění si všimli i divadelníci a tanečníci a značně rozšířili repertoár o baletní klasiku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20962″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“421″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Ladislav Bubnár
Zpěvák původem ze Slovenska s nelehkým osudem nyní žije svůj sen. Matka ho odložila do dětského domova, kde si prožil dle jeho slov doslova peklo. Díky svému talentu se ho podařilo umístit do domova Sloníčatá, ve kterém ho připravili na studium konzervatoře. Po úspěšném ukončení studia operního zpěvu se mu nadále věnoval jako sborista. Účinkoval s Petrem Dvorským, Helenou Růžičkovou a mnohými dalšími. Jeho koníčkem je kromě zpěvu i režie.

Komentáře