Češi a vztahy: Ženy se cítí samy a hledají bohatého partnera

Reklama

Hledání partnera Vybrat si partnera na celý život není vůbec snadné a ne každému se to podaří. Spousta lidí proto hledá řešení na internetu a o svou osamělost se dělí v diskuzích s ostatními. Muži a ženy jsou sami k sobě odlišně upřímní.

Vazba »cítím se sama« se totiž jen minimálně objevuje ve vyhledávači Seznam.cz v mužském rodě. Ženy také zajímá rada »jak se seznámit« ve variantách »s bohatým mužem«, »s milionářem«, »s doktorem« a nechybí ani »s řidičem autobusu« nebo s »normálním mužem«. Muži se zase kromě obecných dotazů na to, jak se seznámit s ženou a dívkou ptají po tom, »jak se seznámit s holkou v autobuse«, »s modelkou«, »s malou dívkou«, »s Ukrajinkou«, »s romskou dívkou« a dokonce padají dotazy i na to, »jak se seznámit s chlupatou ženou«. Obecně se pak ve vyhledávání objevují i dotazy na seznámení »bez peněz« či »na ulici«. Spousta lidí jde také rovnou na věc. Slovo »rande« se v roce 2016 hledalo 1,5milionkrát.

  • Absolutně nejhledanějším výrazem s vazbou „jak najít“ je na Seznam.cz pověstný bod G.
  • Nejčastějším problémem většiny manželství je podle dotazů zadaných do vyhledávání nevěra, následuje psychické týrání a absence sexu.
  • V otázce milenců a milenek kladou ženy i muži praktické dotazy.

Pověstný G bod je zajímavější než ztracený mobil Českého vyhledávání na Seznam.cz se lidé často ptají také na to, jak něco najít. Data překvapivě ukazují, že vztah je až daleko za ztraceným telefonem a smyslem života. První příčku si však vysloužil pověstný bod G, což je dotaz, jehož vyřešení můžeme brát jako pozitivum každého partnerského vztahu.

Hodíme se k sobě, miláčku? Láska dělá s lidmi divy, proto se Češi v období zamilovanosti uchylují k masivnímu hledání citátů o lásce, zamilovaných smsek, básniček, vyznání, přívěsků nebo obrázků. A ti, co si nejsou pořád dostatečně jistí, přicházejí na Seznam.cz s dotazy, které by jim měly pomoci vyřešit hledání ideálního partnera. Nejvíce se lidé zajímají o to, zda se k sobě hodí podle horoskopuznamení nebo na základě nějakého testu. Méně sofistikovaný způsob ověření lásky zase hledají ti, kteří zjišťují partnerský soulad podle data narození nebo křestního jména. Rovných tisíc váhavých dotazů si k tomu ještě ověřovalo »jak poznat, že mě dotyčný miluje«.

Když přijde manželská krize Trochu vyšší liga jsou pak dotazy týkající se manželství. Vynecháme-li dotazy na rozvod manželství a manželství celebrit, tak se v Seznam.cz Vyhledávání objevují tyto typy problémů (sestupně řazeno): »nevěra v manželství«, »psychické týrání v manželství«, »manželství bez sexu«, »krize v manželství po padesátce«, »nefunkční manželství«, »syndrom vyhoření v manželství« a »odcizení v manželství«.

Nevěra Muži i ženy řeší problémy s nevěrou velmi často prostřednictvím internetu. Samotného slova »nevěra« se v uplynulém roce týkalo v Seznam.cz Vyhledávání více jak sto tisíc dotazů. Slovo »milenec« pak hledají lidé podstatně častěji než slovo »milenka«. Jak ženy, tak muži jsou v otázce milenců a milenek poměrně praktičtí. U žen dotazy vypadají takto: »ženatý milenec«, »mladší milenec«, »milenec se neozývá«, »milenec mě už nechce«, »milenec nebo manžel«, »starší milenec«, »zamilovaný milenec« nebo »jak dlouho trvá zamilovanost do milenky«. Muži zase hledají milenky ve spojení »milenka privat« nebo »jak se zbavit milenky«.

Zdroj: seznam.cz

Komentáře