Češi cestují za předvánočními nákupy

Reklama

Prodej letenek raketově stoupl, díky oslabené libře Česí více cestují do Londýna na předvánočními nákupy.
 
Obliba Londýna coby předvánoční destinace výrazně narůstá, Češi využívají značného poklesu ceny libry a vyrážejí na nákupy. Cestování nahrávají i příznivé ceny letenek – britská metropole letos patří z hlediska cestovních nákladů k nejlevnějším turistickým cílům v Evropě. Ceny zpátečních letenek začínají na částce 1200 korun.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14462″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Oproti loňskému roku letos stouply prodeje letenek do Londýna o 24 procent. Drtivou většinu tvoří individuální turistické pobyty, kdy si lidé koupí letenku a k ní třeba i ubytování v hotelu. Exponované jsou zejména termíny kolem Vánoc,“ říká Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.
 
Turistiku do britské metropole do značné míry podporuje i výhodný kurz libry. „Slabší britská měna Čechům zlevnila nejen cestovní náklady, ale i pobyt a nákupy v této ostrovní zemi. V Londýně se dá těsně před Vánoci výhodně nakupit třeba značkové oblečení, které je v Česku za stejný kus o dost levnější. Obrovským lákadlem jsou atraktivní galerie, které jsou pro návštěvníky zdarma,“ uzavírá Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Komentáře