Česká metoda výuky Mooveez slaví úspěch v Evropě

Reklama

Originální metoda díky apce Mooveez je doporučená samotnou British Council a slaví úspěchy dvaceti zemích Evropy!

Česká aplikace Mooveez umožňující přirozenou výuku cizího jazyka zábavnou formou slaví úspěch. Po České republice a Slovensku se podařilo českým specialistům na výuku cizích jazyků, oceněným v celosvětové soutěži o nejlepší digitální inovaci, pořádanou British Council, vstoupit již do dvaceti zemí, včetně Ruska a Německa. Zdokonalování se cizím jazykům prostřednictvím sledování filmů a seriálů v originálu potvrzují i významní odborníci.

S Mooveez přichází pro tuto metodu nyní nástroj profesionální. Nově je ke stažení na Androidu. To se podařilo po dlouhé době, kdy byla aplikace k dispozici pouze pro zařízení iPad. Díky tomu je aplikace k dispozici mnohonásobně vyššímu počtu uživatelů, kteří využívají platformu Android, a to jak telefony, tak tablety. V současné době dále probíhají závěrečná testování verze pro iPhony, čímž budou kompletně pokryty oba dominantní operační systémy. Zvýšila se tak možnost využít pro výuku angličtiny skutečně každou volnou chvíli. Pokud má uživatel „chytrých zařízení“ více, může dle potřeb používat aplikaci až na 3 z nich.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16772″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“441″}}]]

Samotným uživatelům se tak otevírá celá řada příležitostí, jak se učit anglicky s telefonem například při neproduktivním čekání na zastávce, jízdě dopravními prostředky, na letišti, a to zábavným, ale zároveň přínosným způsobem. Světově známé hollywoodské klasiky jsou doplněny o interaktivní výukové materiály obsahující dvojjazyčné titulky, které si lze jednoduše opakovaně přehrávat, lze si označit kterýkoliv dialog, ke kterému se chce divák vrátit.

Filmy jsou rozdělené do „kapitol“, na které navazují gramatická cvičení a testy z toho, co právě divák viděl a slyšel a mnohé další funkce. Angličtina s filmem oklopuje uživatele něčím, co ho baví, tím se umocňuje efekt výuky. Mooveez vychází z odborníky doporučované metody, která uvádí že pro zvládnutí cizího jazyka je vhodné dělat především to, co člověka baví v jazyce mateřském. Mooveez využívá skutečnost, že učení je mnohem efektivnější, když se propojí zvuk, obraz a text a do procesu zapamatování se tak zapojí více smyslů. Tedy že si studující spojí daná slovíčka a fráze s konkrétní obrazovou scénou. Aplikaci lze díky propracovaným podpůrným materiálům využívat jako samouk nebo v rámci komplexního vzdělávacího systému v kombinaci s lektorskými hodinami prozatím exkluzivně v jazykové škole Stories.

„Víme, že umět skvěle cizí jazyk znamená ve stále globálnějším světě konkurenční výhodu. Tušili jsme, že je naše aplikace unikátní, a i díky tomu se nám podařilo dostat na svou stranu největší hollywoodská studia a získat celosvětová práva na jejich filmy. Ocenění společnosti British Council si ohromně vážíme a určitě nám pomohla v proniknutí na evropskou scénu ve výuce cizích jazyků, a tak nás posunula blíže našemu cíli, tedy aby se každý, kdo chce, dokázal naučit cizí jazyk. A v konečném důsledku, aby si lidi na celém světě víc rozuměli. Mooveez vsadila při výuce cizích jazyků na známou filmovou klasiku a kvalitní dokumenty z dílny National Geographic. Filmy označujeme 3 stupni náročnosti – snazší, střední, těžší čímž poukazujeme na jeho jazykovou náročnost,“ uvádí Ing. Miroslav Pešta, spolumajitel společnosti Archimedes Inspiration a iniciátor projektu Mooveez. „Plná verze pro Android je k dispozici zatím pouze uživatelům v ČR a na Slovensku, což v případě aplikací nebývá obvyklé, většinou jdou tyto země na řadu jako poslední. V tomto případě může český a slovenský zákazník těžit z toho, že tvůrce aplikace pochází z ČR. Velké trhy, jako je například Německo, budou následovat s několikatýdenním zpožděním. Myslím, že s naší metodou už se nelze vymlouvat na to, že není čas a prostor, kde se vzdělávat. Tak lze pro výuku jazyka využít zábavným způsobem každou chvíli. Lze to všude, kdekoli a kdykoli. Odborníci potvrrzují, že učení se jazyka je efektivnější, když mu člověk věnuje pravidelně třeba jen pár minut, ale vícekrát denně, než nárazově. Pobavíte se, a to ještě s vysoce odborným materiálem. Na překladech spolupracujeme s těmi největšími odborníky,” dodává Miroslav Pešta.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“16773″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“350″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“350″}}]]

„Jsem šťastný, že jsou pryč časy, kdy učitelé jako já museli pracovat jenom s pořád se sekající černou tabulí. Ceny v kategorii Digital Innovations jsou Cenami budoucnosti. Velké díky těm, kteří tyto inovace tvoří. Tyto jsou zároveň výzvou pro nás, abychom drželi krok se současnými technologiemi,“ Steve Phillips, předseda organizace English UK, který jménem British Council předával ocenění aplikaci Mooveez.

Mooveez – Angličtina s filmem je zdarma ke stažení na AppStore (pro iPady) a GooglePlay (pro chytré telefony a tablety Android). Každý si může po úvodní registraci stáhnout ukázku aplikace – trailer k filmu. Vyzkouší si veškeré funkce aplikace, ukázková cvičení. Pak si dle svého zájmu může vybrat z bohaté nabídky celovečerních titulů a dokumentárních filmů, ke kterým brzy přibydou seriály z dílny BBC. Ceny se pohybují od 0,99 EUR do cca 18 EUR – tj. jeden celovečerní film, s kompletním originálním scénářem, kvalitním překladem, spoustou kulturních a jazykových vysvětlivek a gramatických cvičení, vyjde zhruba stejně jako individuální lekce s lektorem v jazykové škole.

Filmy v Mooveez jsou vybírány s ohledem na různorodost studentů, jejich úrovně angličtiny, možnosti a zájmy. V nabídce jsou celovečerní hrané filmy, kreslené filmy i kratší dokumenty. Aktuálně se připravují kratší formáty, a to kultovní britské seriály, jako například Červený s výraznou britskou angličtinou. Každý film je odborníky kompletně nově přeložen s ohledem na výuku angličtiny. Žádná slova nejsou vynechána ani upravena, jak se tomu u běžných filmových titulků děje. Rovněž kulturní narážky nebo vtipy nejsou přizpůsobovány, ale naopak vysvětlovány, aby pomohly proniknout hlouběji do jazyka a prostředí, ve kterém se používá.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“16774″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“350″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“350″}}]]

Mnoho lidí se naučilo jazyky sledováním televize. Jeden film obsahuje v průměru 2000 unikátních slov a již 1000 slov představuje 60 % nejběžnější slovní zásoby. Mooveez ale učení se jazyků s filmy posouvá na úplně novou úroveň. Metodika Mooveez vychází z myšlenky, že učit se cizí jazyk prostřednictvím filmů je nejen zábavné, ale i efektivní.

2. června 2016 v Londýně vyhlásila British Council ve spolupráci s organizací Cambridge English Language Assessment vítěze mezinárodní soutěže ELTons (ELT – English Language Teaching). Jedná se o jedinou mezinárodně uznávanou cenu, udělovanou výjimečným projektům na poli výuky angličtiny. Je udělována celkem v šesti kategoriích a cenu za rok 2016 v kategorii „Digitální inovace“ si odnesla společnost Archimedes Inspiration za svůj projekt Mooveez.

Komentáře