Český den proti rakovině startuje 10. 5.

Reklama

Ve středu 10. května potkáte v ulicích českých měst prodejce kvítků měsíčku lékařského s modrou stužkou, který je symbolem letošního 21. ročníku nejstarší národní sbírky, jež organizuje Liga proti rakovině Praha.

Aktuální ročník je zaměřený na nádorová onemocnění hlavy a krku. Nákupem kvítku měsíčku lékařského za symbolických 20 korun jak u dobrovolných prodejců v ulicích měst celé České republiky, tak prostřednictvím on-line mobilní aplikace přispějete na poslání Ligy proti rakovině.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“20049″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tím je především prevence v podobě informování široké veřejnosti, zlepšení kvality života onkologických pacientů, výzkumu a vybavení onkologických center. Český den proti rakovině podporují aktivně nejen dobrovolní prodejci, ale také řada společností, mezi které patří například skupina Geis, poskytovatel komplexních přepravních a logistických služeb. „Český den proti rakovině podporujeme již jedenáctým rokem. Nádorová onemocnění jsou celospolečenským tématem, kterému je třeba věnovat pozornost, a my jsme rádi, že se na tomto projektu můžeme dlouhodobě aktivně podílet. Od začátku dubna, kdy začínáme s distribucí, rozvezeme letos celkem 964 000 kvítků měsíčku lékařského na 1 550 míst v České republice, “ říká Eva Děkanová ze společnosti Geis.

Zdroj: https://www.denprotirakovine.cz/

Komentáře