Cestovatelské přednášky a unikátní výstava Lékařů bez hranic

Reklama

Centrum Černý Most připravuje oblíbené cestovatelské přednášky také na měsíc září. V jejich průběhu se posluchači prostřednictvím vyprávění zajímavých hostů přesunou do Černé Hory, jihovýchodní Asie či dalekého Tichomoří. Spolu s těmito pravidelnými akcemi Centrum Černý Most 1. září zahájí dechberoucí výstavu fotografií s názvem „Lékaři bez hranic v ČR: obrazem“, která potrvá do 30. září.
 
Výstava před multikinem CineStar zájemcům přiblíží činnost české pobočky mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic, která minulý rok oslavila 10 let svého fungování. K vidění budou fotografie z misí v nejrůznějších koutech světa, kde její členové pomáhali zachraňovat životy. Vrcholem výstavy bude 26. září beseda s doktorem Tomášem Šebkem.

Tomáš Šebek s organizací spolupracuje od roku 2010 a má za sebou již pět misí. Některé zážitky popsal ve svých dvou knihách: Mise Haiti – 6 měsíců s Lékaři bez hranic a Mise Afghánistán – Český chirurg v zemi lovců draků. MUDr. Šebek představí práci Lékařů bez hranic ve více než 70 zemích světa a bude vyprávět o zkušenostech ze své páté mise, na kterou vyjel v lednu 2017, kdy poprvé zamířil do Afriky – do Jižního Súdánu.

Neméně zajímavá přednáška proběhne o dva týdny dříve, 12. září, kdy se o své zážitky podělí cestovatel Dan Přibáň. Trabantem napříč Tichomořím je název besedy, během které bude vyprávět o zážitcích z nejnáročnější cesty, jež vedla napříč pustou Austrálií a tropickou jihovýchodní Asií.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25493″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“307″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

CESTOVATELSKÉ PŘEDNÁŠKY V CENTRU ČERNÝ MOST:
5. 9. 2017 Jan Toloch – ROK V JV ASII – VLAKEM, LODÍ I NA VODNÍM BUVOLOVI
12. 9. 2017 Dan Přibáň – TRABANTEM NAPŘÍČ TICHOMOŘÍM 
19. 9. 2017 David Hainall – ČERNÁ HORA – KRÁSNÁ, ZNÁMÁ I TAJEMNÁ 
26. 9. 2017 Lékaři bez hranic – BESEDA S DR. TOMÁŠEM ŠEBKEM
Přednášky se uskuteční vždy od 18 hodin v multikině CineStar a jsou přístupné zdarma pro členy věrnostního programu Centra Černý Most.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25494″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: www.centrumcernymost.cz

Komentáře