Chcete krásnou a svěží pleť? Sáhněte po zeleném čaji!

Reklama

Zelený čaj svým složením prospívá lidskému zdraví, a to hned na několika frontách. Vzpruží mysl a duši, posiluje organismus, chrání před nachlazením a zpomaluje stárnutí. Zkrátka, pokud chcete být dlouho zdravé a mladé, měly byste si dopřát pár šálků každý den. Tento „zázrak v hrnku“ je však i velkým miráklem pro pleť. Pro své blahodárné účinky se stal vyhledávanou ingrediencí přírodních obličejových masek.

Zkoumání zeleného čaje se věnovalo mnoho studií, a proto jsou jeho účinky zmapovány celkem podrobně. Nejčastěji se mu připisuje antibakteriální a protizánětlivý efekt, který působí jak zevnitř, tak zvenku. Zelený čaj je totiž bohatý na antioxidanty a katechiny, které umí naši pokožku detoxikovat. Zároveň ji čistí, osvěžují a hydratují. Masku ze zeleného čaje proto zvládne i citlivá pokožka. Zázračné lístky bojují i proti příznakům stárnutí, a to pomocí antioxidantů, které obsahují. Obnovují kožní buňky a zpomalují proces stárnutí. Dokáží tedy zahnat kdejaké nešvary, jako jsou vrásky a pigmentové skvrny. Ty jsou často nežádoucím efektem letního opalování.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23793″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pokud jim chcete předejít, zkuste např. Green Tea Face Mask od MARKa. Tato 100% přírodní maska v podobě zeleného prášku z listů stromu neem je bohatá na antioxidanty tvou pleť hravě očistí a zbaví toxinů. Stačí 2-3x týdně smíchat jednu čajovou lžičku masky s malým množstvím vody tak, abyste vytvořily pastu a nanést ji na čistou, navlhčenou pokožku tváře. Po 3-5 minutách můžete masku smýt vlažnou vodou. Pokud si o to pleť říká, namažte ji ještě krémem nebo olejem. 

Maska ze zeleného čaje navíc rozumí i mastné pokožce a pomůže vám při zvýšené tvorbě akné a černých teček. Zelený čaj totiž stahuje póry, a proto přispívá k redukci kožního mazu. Po pravidelné aplikaci tak můžete světu ukázat svou pravou, krásnou tvář, která bude svěžestí jen zářit. Pokud je vaše pokožka velký cíťa, tak si dejte při výběru masky záležet. Sáhněte po té od MARKa, která je bez konzervantů, parfémů, barviv a dalších přidaných chemických látek, a proto je vhodná i pro citlivou pleť. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23792″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“422″}}]]

Antioxidanty a další přírodní látky obsažené v zeleném čaji také zužují cévy, a proto redukují opuchlou tvář a zmírňují otoky. Takového pomocníka dlouhodobě ocení asi každá vytížená žena. Která z nás si nechce užít dlouhé letní večery a přitom být druhý den zase svěží a krásná? Stačí druhý den vyměnit sklenici červeného vína za hrnek zeleného čaje. Dávku elixíru mládí přitom nezapomeňte dopřát i své pleti v podobě zelené masky. Úplně nejlépe uděláte, když to zkombinujete – čajovou masku i nápoj. Únavu tak vyženete raz dva a budete zase v plné formě!

Komentáře