Co se skrývá v šálku čaje

Reklama

Čaj patří mezi nejoblíbenější teplé nápoje vůbec. Kromě lahodné chuti našemu organismu přináší i celou řadu blahodárných účinků, které byly lidstvu známé již po staletí a které nyní začínáme znovu objevovat. Existuje celá řada druhů a různých chutí, za ten lidskému zdraví nejprospěšnější však bývá považován čaj zelený. A jaké klenoty v sobě zelené bohatství vlastně ukrývá?

Šálek pro zdravé cévy
V konvici zeleného čaje se nenachází pouze nápoj dodávající duševní vzpruhu, ale zejména pořádnou porci pozitivních zdravotních efektů. Jedním z nich, který již dlouhodobě fascinuje vědce po celém světě, je prevence srdečních onemocnění. Vysoký podíl antioxidantů zvaných katechin pomáhá tělu odstraňovat volné radikály a napomáhá buňkám zůstat zdravé. Rozsáhlá japonská studie z roku 2006 vědců Kuriyama a Shimazu potvrdila, že lidé, kteří pijí denně více než tři šálky zeleného čaje, mají celkově až o 16 % nižší riziko předčasného úmrtí a úmrtí spojeného s kardiovaskulárními nemocemi, než lidé, kteří upřednostňují jiné nápoje.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12981″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“517″}}]]

Šálek, který ohlídá váš cholesterol
V souvislosti s kardiovaskulárními chorobami nesmíme opomenout ani pozitivní účinky zeleného čaje na udržování normální hladiny cholesterolu. Problém zvýšeného cholesterolu se týká až 70 % české populace a k jeho regulaci může významně dopomoci například změna stravy ze smažené na vařenou, zvýšená konzumace zeleniny a vlákniny či pravidelná konzumace zeleného čaje. Udržet cholesterol na uzdě vám navíc mohou dopomoci i různé bylinné či funkční čaje, jako je například TEEKANNE Čaj na cholesterol, který obsahuje směs zeleného čaje, plodů koriandru setého, květ chmelu otáčivého a řebříčku obecného, která podporuje optimální fungování metabolismu tuků.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12980″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“475″}}]]

Balení čajů TEEKANNE „Čaj na cholesterol“ obsahuje 10 čajových sáčků a je k dispozici za maloobchodní doporučenou cenu 42,90 Kč.

Šálek pro krásnou pleť
Pití zeleného čaje celkově pročišťuje organismus, tedy i naši pleť, která díky pravidelnému popíjení šálku tohoto nápoje méně trpí akné a vypadá svěžeji. Základní látky, které pozitivní vliv čaje na pleť způsobují, jsou polyfenoly, které mají antibakteriální a zklidňující účinky, zinek a vitamin C, betakaroten a vitaminy skupiny B a E. Kombinace těchto prospěšných látek obsažených ve výluhu zeleného čaje se pak zevním i vnitřním užíváním dokáže postarat o zdravou kondici pleti.

Šálek pro krásný úsměv
Mnohdy opomíjeným, ale přitom velmi snadno viditelným prospěšným účinkem zeleného čaje, je jeho schopnost regenerace ústní dutiny. Katechíny dokážou účinně bránit tvorbě zubního kazu, uklidňovat podrážděné dásně a mandle, a navíc fluor obsažený v zeleném čaji přispívá rovněž k udržování přirozeně bílé barvy zubů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12982″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“399″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Šálek proti virům a bakteriím
Necítíte se ve své kůži, jste unavení a máte pocit, že se o vás pokouší nějaký ten bacil? Zkuste si uvařit konvici kvalitního zeleného čaje. Ten vás nejenom zrelaxuje, dodá vám potřebnou energii, ale díky výraznému zastoupení antioxidantů dokáže bojovat proti řadě bakterií, zamezuje vzniku hnisavých procesů, upravuje střevní mikroflóru a má protialergické účinky. Šálek zeleného zázraku denně tak může podstatně obohatit vaši zdravotní kondici a pomoci v boji s nejrůznějšími neduhy, s nimiž se během života setkáváte. A co víc – skvěle chutná!

Další čajové tipy:
Sychravé počasí a lezavá zima v nás většinou probouzí touhu zachumlat se do teplé deky a strávit volné chvilky s někým blízkým, nebo u dobrého filmu či knihy. Aby však takové okamžiky byly ještě intenzivnější, schází vám už pouze jedna věc – šálek kvalitního čaje, jehož exotické aroma okoření každou společně strávenou chvíli. Úspěšnou novinku, která byla minulý rok uvedena na trh v rámci limitované edice, si můžete vychutnat opět i letos, tentokrát ale jako čaj TEEKANNE pod řadou World of Fruits, který vám dopřeje jedinečný čajový zážitek, se kterým budou prožitky z popíjení každého šálku čaje ještě intenzivnější. Všechny sáčky v sobě ukrývají pečlivě vybranou ovocnou směs, v níž se mísí výrazná chuť granátového jablka s aromatickým ibiškem a lahodnou chutí broskve, do níž se zamilujete.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12983″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“351″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

V podzimních měsících se povětšinou rádi zahřejeme šálkem horkého čaje. Obyčejná klasika v podobě černého či zeleného čaje nám však může připadat trochu nudná a rádi sáhneme po nějakých výraznějších chutích, které rozproudí naše smyslové buňky přesně tak, jako nové čaje Teekanne. Na smyslné chutě Teekanne Love navazuje rafinovanost žhavé novinky Teekanne PASSION, které nebudete moci odolat. Neotřelá příchuť maracuji v kombinaci se svůdným exotickým aroma potěší všechny vaše chuťové pohárky a probudí ve vás doposud ukrývanou vášeň k výjimečným chutím.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12984″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“351″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vůně lesních plodů, svěží vzduch a příjemné ticho, které doprovází jen zpěv ptáků a zvuky přírody, jsou tou pravou relaxací od každodenního shonu, na níž však běžně nemáme čas. Problém mnoha z nás! Co kdybyste si však tyto okamžiky mohli vychutnat za jakékoli situace na kterémkoli místě? Atmosféru klidného voňavého lesa ve vás naladí kompozice ovocno-bylinné čajové směsi s příchutí slaďoučkých jahod a malin nové kolekce čajů Teekanne World of fruits – Wild Berry. Nechte v hrnečku vylouhovat jeden sáček a užijte si příjemné chvilky, které vám přinesou sladkou chuť přírody přímo do vašeho šálku, ať jste kdekoliv.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12985″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“351″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

 

 

 

Komentáře