Detailní Lego® repliky technických zařízení pro malé i velké v nové výstavě

Rypadlo, jeřáby, závodní auta, vlaky a další a další stroje – vše pohyblivé a funkční. Modely různých technických zařízení vyrobených  z „kostiček“ zaplní od 8. dubna prostor druhého patra  Technického muzea v Brně. S řídícími nápravami, diferenciálními náhony, motory, rotory, pneumatickými systémy a dalšími vymoženostmi se tyto modely blíží   nejen vizuálem ale i funkčností reálným předlohám. TMB s těmito modely otevírá výstavu  s názvem Svět kostiček – vstupte do světa Lego®.

„Na výstavě se zaměříme zejména na série sady Lego® Technic,“ říká Petr Šimr, realizátor výstavy. „Tyto stavebnice  obsahují  kromě jiného technická  zařízení, z nichž si mohou lidé postavit např. bagr, pyrotechnický vůz a další. Některé sady jsou doplněné ještě širšími možnostmi, jako je třeba nakládací rampa. Sady se dají kombinovat a zájemce si pak může postavit např. celé nádraží i s městem.“ 

Detailní repliky si budou moci návštěvníci TMB prohlédnout od 8. 4. do 10. 6. „Styl Lego® Technic se postu-pem času mění. Sady uvedené po roce 2000 používají odlišnou konstrukční metodiku  a více se blíží realitě. Na výstavě si budou moci návštěvníci prohlédnout sady od roku 1990 a jejich proměny,“ uvádí dále Petr Šimr. „Část výstavy věnujeme i vlastní tvorbě a alternativním modelům.“

Sady Lego® Technic jsou určené starším dětem (zhruba od 10 let) a mládeži. Pro dětské návštěvníky výstavy Svět kostiček bude přichystaný koutek, ve kterém najdou i ti nejmenší zábavu. Děti do dvou let si zde budou moci vyzkoušet Baby Primo. Pro starší nad tři roky bude připravena Duplo zóna a pro ještě starší děti klasické Lego®. Ti techničtěji založení si budou moci zkusit poskládat i roboty.

Více než  500 000 dílků stavebnice Lego® zaplní prostory Technického muzea v Brně na zhruba dva měsíce. Tovární sety z různých časových období budou v jednotlivých tematických celcích při vzájemném porovnávání představovat na první pohled patrné proporční, hmotové i estetické rozdíly na časové ose dle roku vydání exponátů a dostupných kostek někdejší produkce společnosti Lego®.

Technické muzeum v Brně má otevřeno od úterý do pátku od 9.00 do 17.00, o víkendu od 10.00 do 18.00. V pondělí je zavírací den. TMB je příspěvkovou organizací. Jako muzeum plní funkci sbírkotvornou, vědeckou, kulturní, osvětovou, me-todickou, a to především na území Moravy a Slezska, u některých oborů je jeho působnost celostátní.

Zdroj: http://www.technicalmuseum.cz/akce/svet-kosticek/

Komentáře