Dětská grilovací party i pro ty, co nemají zahradu

Reklama

Léto je stále ještě v plném proudu, vy jste ale stále v pracovním zápřahu a děti se ve městě nudí? Nemáte čas vyjet s nimi na venkov, zároveň vám ale vadí, že tráví léto hlavně doma u počítače nebo televize. A co takhle děti překvapit a uspořádat jim speciální party s grilováním? Že nemáte zahradu? To ničemu nevadí!

Novým trendem je grilování v městských parcích a lesích. Míst, která města vyhrazují ke grilování, přibývá, a s tím i možnosti jejich obyvatel. Některá z těchto takzvaných grilovacích míst jsou přímo opatřena grily, jiná vyžadují, aby si návštěvník přinesl vlastní náčiní. To by ale neměl být problém, levnější přenosný gril pořídíte za pár set korun, navštívit můžete také půjčovnu. Grilování v parku si užijete vy i děti, pobyt na čerstvém vzduchu všem jen prospěje. A podle času i energie můžete zkusit pro děti připravit i malou BBQ party s občerstvením a zábavou. Určitě na ni jen tak nezapomenou!

Ať už grilovačku pořádáte jen pro své ratolesti, nebo jim pozvete také kamarády, důkladná příprava se vždy vyplatí. Jakmile si nakoupíte potřebné suroviny, vrhněte se na chystání dětského menu. To by mělo ideálně splňovat několik požadavků: hravost, nápaditost, barevnost a skvělou chuť.

Nápady pro mlsné jazýčky
Dětská pusa je malá a malé věci jsou roztomilé. Skvělým nápadem pro přípravu občerstvení jsou tak různé miniatury běžných dospěláckých jídel. Co byste řekli rozkošným domácím mini burgerům (ať už v masové či vegetariánské verzi)? Burger nemusí automaticky znamenat nezdravé jídlo a děti je milují. Alternativní variantou hlavního chodu mohou být i krásně barevné minišpízy s kuřecím masem/sýrem, červenou a žlutou paprikou na přepůlených špejlích. Když už jsme u špízů, napadlo vás někdy udělat je také nasladko? Vyzkoušejte například špízy s grilovaným ananasem a melounem, děti se po nich mohou utlouct! Grilované ovoce můžete „vytunit“ také oblíbenými bonbony marshmallow. Důležité je také servírování. Veselé barevné či obrázkové nádobí je pro děti lákadlem a jídlo jim o to více zachutná.

Nezapomínejte ani na pitný režim. Pokud se chcete vyhnout kupovaným limonádám plným cukru, připravte si raději limonádu vlastní. Využít můžete třeba zbylou část melounu na skvělou melounovou limču, pokud se ale bojíte, že budete mít melounu dost, můžete zvolit jakýkoliv jiný druh. Děti milují stejně tak malinové, jahodové, borůvkové nebo vanilkové s medem. K barevným limonádám samozřejmě nezbytně patří barevná brčka, s těmi se to hned lépe pije.

Nápady pro neposedy
Těžko se dá předpokládat, že dětem bude stačit ke spokojenosti jen jídlo a pití. Chtějí se totiž co? Hlavně bavit! Proto doporučujeme připravit si také program a opět zde platí, že děti ze všeho nejvíce ocení nápaditost. Naštěstí jste venku v parku, možností je tedy nepřeberně. Zabalit si můžete třeba míč, létající talíř, petanque, badmintonové pálky, kroket a tak dále. Vše záleží jen na tom, co najdete doma. Velkou legraci si užijete například se společenskou hrou Twister. Pokud ji doma nemáte, můžete si ji jednoduše vyrobit z kusu látky a barevných sprejů, nebo sprej nastříkat přímo na zem (nebojte, déšť vše smyje). Vyhlásit můžete i motorické soutěže typu skákání v pytli nebo běh s vajíčkem na lžíci. Menší děti ocení i jednoduchý bublifuk, větší si zase pohrají s vodními pistolkami. A pokud ani nic z výše uvedeného doma nemáte nebo nemůžete vytvořit svépomocí, vždy si můžete zahrát zlatou klasiku „na schovku“, „na babu“, „cukr, káva,…“ a další hry, které všichni známe z dětství, ale generace našich dětí o nich možná ještě nikdy neslyšela.

Grilovací místa jsou skvělou iniciativou měst, která inspirují své obyvatele, aby trávili více času v přírodě. Zjistěte, jaké jsou možnosti ve vašem okolí a vyražte do parku či do lesa na rodinný piknik! Seznam grilovacích míst najdete na www.grilujemevemeste.cz.

Tip redakce:
Nová Pepsi bez kalorií
S létem přichází sezóna plavek a odhalujícího oblečení, s čímž souvisí snaha o odlehčení jídelníčku. Tento trend se týká i nápojů, proto značka Pepsi přichází s novou light variantou kolového nápoje, kterou si zaručeně zamilujete – Pepsi bez kalorií. Pepsi je na poli kolových nápojů stálice, se kterou nemůžete sáhnout vedle. Přes své výhradní postavení se snaží svým zákazníkům vycházet vstříc a nabízet jim stále nové produkty. Proto nyní přináší odlehčenou Pepsi bez kalorií, se kterou si můžete dopřát lahodnou osvěžující chuť bez výčitek svědomí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24393″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Novinku bez kalorií najdete na pultech obchodů nebo ji můžete během léta podrobit testu svých chuťových pohárků na některém z desítek míst po celé republice. Pepsi opět přichází s výjimečnou celonárodní roadshow a vy tak můžete tuto novinku bez kalorií vyzkoušet na vlastní kůži. Nedělejte kompromisy, staňte se součástí roadshow Souboj chuti, vyberte si některou ze zastávek a otestujte, jaký kolový nápoj je vaším favoritem. Více informací najdete na www.soubojchuti.cz. Doporučená cena plechovky Pepsi bez kalorií s obsahem 0,33 l je 14,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24394″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“309″}}]]

Svačinová rychlovka BIFI drink získala nominaci za jedinečný obal
Správná svačina má být chutná, zdravá a nejlépe bez nároku na přípravu. Když ji lze vzít s sebou na cestu a neušpinit se, je to ideální. S ranním rozhodováním čím přes den zahnat hlad vám pomůže BiFi Drink od Hollandie. Jogurtový nápoj z bio mléka a čerstvého ovoce si vychutnáte i díky speciálnímu víčku, kterým se pohodlně pije a nápoj neprotéká ven. Jedinečný kelímek ocenili i hodnotící soutěže Packstar 2017 o nejlepší obalové řešení. BiFi Drink se umístil mezi třemi finalisty v kategorii Spotřebitelské obaly – nápoje.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24397″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Stačí jen protřepat a pohodlně vypít. Tak jednoduchá je příprava BiFi Drinku od Hollandie. Kelímek v sobě skrývá jogurtový nápoj z bio mléka a čerstvého ovoce, obsahuje i prospěšné bakterie Bifidobacterium a Lactobacillus acidophilus. S klidným svědomím si ho mohou dopřát lidé s nesnášenlivostí lepku nebo děti, a to ve všech čtyřech příchutích: mango-ananas, granátové jablko, jahoda s mátou a espresso. Součástí balení je speciální překryvné víčko, díky kterému si vychutnáte jogurtový drink snadno i v pohybu, aniž by vás ušpinil.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24398″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Inovativní obal ocenili hodnotící soutěže Packstar 2017. Do letošního ročníku se přihlásilo necelých sto soutěžících, ze kterých odborná komise vybrala 22 finalistů. Mezi nimi se umístil i BiFi Drink od Hollandie. „Umístění mezi finalisty nás samozřejmě těší. Komise nejspíše ocenila jedinečný vzhled obalů našich BiFi drinků. Při jejich výrobě jsme dbali na efektivitu, každý jogurtový nápoj je vybaven speciálně upraveným víčkem, které umožňuje pohodlnou konzumaci produktu třeba i při jízdě na kole,“ uvedla Kristina Ottová, asistentka marketingu společnosti Hollandia. K důležitým faktorům při hodnocení obalů patřily inovace, ochranná schopnost a efektivita pro uživatele. Odborníci však nezapomínali ani na marketingový, logistický, ekonomický a legislativní pohled. O absolutních vítězích letošního ročníku se rozhodne 19. října po celodenní konferenci Obalko.

Zdroj: www.grilujemevemeste.cz, Pepsi, Hollandie

Komentáře