Dny plné zábavy v Plzni

Reklama

Zoologická zahrada, DinoPark, Muzeum loutek, science centrum Techmania, historické podzemí, Muzeum strašidel a celá řada atrakcí pro děti. Plzeň vždycky byla, je a bude městem piva, nicméně pokud se sem vydáte na výlet s dětmi, nudit se rozhodně nebudete a zabavíte se za každého počasí.

Od července do září můžete navíc při výletu do Plzně využít zvýhodněnou Velkou rodinnou turistickou vstupenku za 999 korun, na kterou si užijete až čtyři TOP turistické atrakce města Plzeň. Prostřednictvím turistické vstupenky můžete za jednu cenu navštívit během 48 hodin plzeňskou zoologickou zahradu, přilehlý DinoPark, originální Muzeum loutek i oblíbené science centrum Techmania s jediným 3D planetáriem v České republice. Pokud navštívíte všechna zmiňovaná místa, ušetříte téměř třetinu peněz, které byste utratili za jednotlivé vstupenky (rodinné vstupné do všech čtyř objektů stojí v součtu 1410 korun). Nabídka Velké rodinné vstupenky platí od 1. července do 30. září 2017 pro dvě dospělé osoby a dvě děti od 3 do 15 let. Vstupenku je možné zakoupit v Turistickém informačním centru v Plzni na náměstí Republiky 41 nebo online prostřednictvím webu www.plzenprodeti.cz.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22476″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“446″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zoologická a botanická zahrada
Plzeňská zoo je unikátní nejen tím, že chová nejvíce druhů zvířat ze všech zoo v České republice, ale i svým jedinečným spojením s botanickou zahradou. V orientální expozici se máte možnost seznámit s makaky, gibony a nosorožčí rodinkou. Nechybí tu samozřejmě ani afričtí velikáni jako žirafy, gepardi a lvi. V blízkosti statku Lüftnerka se projdete expozicí Česká řeka, jejíž ozdobou je párek hravých vyder. Užít si můžete i řadu komentovaných krmení, třeba během návštěvy u tučňáků. Upozorňujeme, že vstup do zoo je pro čtyřnohé mazlíčky zakázán.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22477″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“459″}}]]

DinoPark
DinoPark nabízí desítky ozvučených modelů prehistorických zvířat v životních velikostech. Největším modelem je opravdu gigantický Apatosaurus dlouhý 23 metrů. Součástí DinoParku je i 3D kino, dětské paleontologické hřiště či naučná stezka pro děti. Jedná se o samostatný areál, který se ovšem nachází v bezprostřední blízkosti plzeňské zoo, a proto doporučujeme naplánovat návštěvu těchto objektů ve stejný den.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22478″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“301″}}]]

Techmania Science Center
Vaše děti jistě ocení návštěvu Techmania Science Center, které nabízí neformální a zábavné poznání světa kolem nás. K dispozici jsou zde interaktivní expozice, vědecké show, atraktivní programy ve špičkově vybavených laboratořích a dílnách a zajímavosti ze světa vědy a techniky, které si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži. Součástí objektu Techmanie je i jediné 3D Planetárium v České republice.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22479″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Muzeum loutek
Loutkářství má v Plzni bohatou tradici, vždyť právě v Plzni se v dílně Josefa Skupy před necelými 100 lety narodily známé postavičky Spejbl a Hurvínek. V Muzeu loutek se seznámíte s historií prvních plzeňských kočovných divadel, s divadly rodinnými a také se současnou loutkářskou tvorbou spojenou s plzeňským Divadlem Alfa. Děti si tu budou moci vyzkoušet, jak se loutky vodí
a zahrát si vlastní divadlo. Muzeum také nabízí také speciální father-friendly program připravený na míru pro návštěvu tatínků s dětmi.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22480″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“424″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Která místa s dětmi ještě navštívit?
Věž katedrály sv. Bartoloměje se svojí výškou 102,26 m tvoří dominantu města. Spočítáte, kolik schodů vede až k ochozu, ze kterého je za každého počasí překrásný výhled na město a jeho okolí? Když bude jasný den, dohlédnete až na Šumavu!

Historické podzemí je labyrint chodeb, sklepů a studní budovaných pod Plzní od 14. století. Vstoupit do něj můžete v rámci komentovaných prohlídek každý den. Dozvíte se, jak podzemí vznikalo, seznámíte se s každodenním životem obyvatele města ve středověku. Vstup na prohlídky je povolen dětem od čtyř let.

Muzeum strašidel najdete ve sklepeních pod hotelem Central. Pokud se rádi příjemně bojíte, jste na správném místě. V expozici nechybí postavy z plzeňských pověstí jako je bájný Radouš, Saracénský čert, víly, čarodějnice a vodníci.

Muzeum knihtisku představuje Plzeň jako kolébku knihtisku v českých zemích. Je příhodně umístěno do původní tiskárny z roku 1911. Součástí expozice jsou i historické tiskařské a sazečské stroje. Víte, co je to „falcovačka“ a „papšer“? Pokud ne, určitě navštivte muzeum knihtisku.

Divadlo Alfa se specializuje na loutková představení pro všechny věkové skupiny. Pohádky pro předškoláky, dobrodružné příběhy pro školní děti, na své si přijdou i puberťáci a dospělí.

Airpark Zruč je nevšední technické muzeum, které se nachází 5km od Plzně v obci Zruč. Soukromá rodinná sbírka obsahuje desítky letadel, vrtulníků a tanků. Na některé exponáty je dovoleno se pouze dívat, do mnohých z nich ale můžete nastoupit a vlastníma rukama „osahat“. Muzeum se nachází pod širým nebem, za nepříznivého počasí tedy nezapomeňte pláštěnku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22483″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip pro dobrodruhy: Nomádi – výstava o životě na cestách s možností zážitkového nocovánív plzeňském DEPO2015
Mimořádnou příležitost dozvědět se mnoho zajímavého o životě lidí, kteří chtějí nebo musejí být na cestách, nabízí od 15. června do 31. října výstava Nomádi. Unikátní expozice je volně přístupná na nádvoří Kreativní zóny DEPO2015 v Plzni a kromě denní prohlídky umožňuje také zážitkové nocování v sedmi originálních příbytcích!

Autory vystavených objektů jsou především streetartoví umělci, kteří mají zkušenost s uměleckou existencí na ulici a bez střechy nad hlavou. Reflektují v nich téma nomádství a života na cestách. Svá utopická, inovativní nebo neobvyklá řešení mobilního bydlení přináší čeští i zahraniční architekti a designéři: MAK / mobilní architektonická kancelář, Pavel Karous, Vojtěch Valda, JoyrideTent, Tentsile, Artur Magrot, Čestmír Suška, Galerie 1 hodiny, Jakub Geltner, Matěj Frank, NozomiWatanabe, TIMO, Toy Box, TRON, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara.

Zážitkové bydlení v dočasných a mobilních příbytcích může být trochu nostalgické jako při cestách trabantem na Rujánu. Je trochu uměním jako přespání v dřevěném Favoritu. Je trochu hi-tech jako karavan za kolo s elektromotorem na solární pohon. Je inovativní jako pin-up house složený ze 14 modulů, má cestovatelského ducha jako stan zavěšený na třech lanech a je rozhodně industriální v duchu bývalého depa dopravního podniku. Rezervovat ubytování v jednom ze sedmi příbytků je možné na e-mailu: nomadi@depo2015.cz, ceny se pohybují od 400 do 600 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“22484″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Výstavu Nomádi provází atraktivní tematický doprovodný program pro všechny generace: Projekce švédského dokumentárního filmu Mikrotopie – 15. 6. Tvůrčí dílna pro děti s výrobou nomádské hvězdy pod vedením japonské umělkyně Nozomi Watanabe – 17. 6. Přednáška nomádky Dominiky o zážitcích z cesty přes Jižní Ameriku – 20. 6. Tvůrčí dílna pro dospělé a děti starší 12 let s výrobou nomádské hvězdy a krabičky, kde ji ukryjí a vyznačí na mapě – 21. 6. (z důvodu omezené kapacity workshopu je nutná předchozí rezervace na vaskova@depo2015.cz). Koncert kapely Už jsme doma, která nomádským způsobem projela Japonsko, USA, Kanadu i Nový Zéland – 22. 6. Více informací: https://www.depo2015.cz/program-depo-ag14/nomadi-a1679

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_original“,“fid“:“22485″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“370″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“413″}}]]

Zdroj: www.plzenprodeti.cz

Komentáře