Elektrokolo pro relax aneb užijte si jízdu na kole bez námahy

Reklama

Jezdíte rádi na kole, jenže… Někdy je to zkrátka až příliš namáhavé! Možná jezdíte na kole do práce, ale v létě jste pak úplně splavení, což není zrovna ideální. Nebo vyrážíte s někým, kdo je zkrátka rychlejší. Přemýšleli jste nad tím, jak si to trochu ulehčit? Jízdy na kole se totiž nemusíte hned vzdávat. Zkusili jste elektrokolo? Tento vynález vám totiž vytrhne trn z paty. Je to báječná věc!

Pojďme si ale hned na začátek říct, že jezdit na elektrokole neznamená, že se jen posadíte a vaše kolo to odšlape za vás. Není to motorka nebo moped. Je to totiž perfektně vymyšlené! Budete se hýbat, spálíte nějaké kalorie, ale nestrháte se a nebudete po jízdě vypadat jako závodníci na Tour de France.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21006″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Díky zabudovanému elektromotoru bude vaše jízda snazší a také do kopců to hned půjde lépe. Ale jak už jsme naznačili, stále budete muset hezky šlapat do pedálů. To, jak moc se budete namáhat, nebo naopak jak moc si to ulehčíte, si můžete snadno nastavit. Některá elektrokola mají třeba LCD displej umístěný přímo na řídítkách. Teď už jen stačí vybrat si to správné kolo!

Možná jste měli o elektrokolech nějaké matné povědomí. Ale možná už netušíte, že i mezi elektrokoly si můžete vybírat podle stylu jízdy a vašich potřeb. Například dostupná značka EasyBike má ve své nabídce rovnou tři typy.

Pokud spíše popojíždíte po městě, kolo využíváte k cestě do práce nebo na nákup, bude pro vás ideální městské kolo. Můžete ho kdekoli odstavit a zamknout integrovaným zámkem. Městská kola mají zpravidla i nosiče, na které pohodlně umístíte košík s nákupem nebo na něm svezete kamarádku. A co si budeme povídat, kola v městském designu jsou teď moderní a budou i skvělým doplňkem!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21007″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jestli jste spíše výletnický typ a na kole brázdíte lesy, louky a další složitější terény, oceníte horské elektrokolo. S ním už bez problému zdoláte opravdu každý kopec a díky dostatečné kapacitě baterie s ním najedete až 90 km. Raději však znovu připomínáme, že je to pořád jízda na kole a neznamená to, že z jízdy úplně vyškrtnete sportovní aktivitu. Je ale zkrátka dobré mít nějakou zálohu. Pak už na vás nikdo nikde nebude muset čekat.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21008″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Pokud své kolo potřebujete i převážet, ať už autem nebo tramvají, oceníte klasickou skládačku. Je to tak, už i tento evergreen můžete sehnat s podporou malého elektromotorku! Výhodou skládacího kola je také to, že ho lépe uložíte i doma v bytě. Kolo složíte a rozložíte během pár vteřin, zvládne to opravdu každý. Není třeba žádného nářadí, jen otočíte páčkou a je to. Ale nebojte, za jízdy se to nestane.

Tak to vidíte. Ať už si vyberete variantu pro město, terén nebo skládačku, elektrokolo vám může hodně ulehčit život. A pokud si budete chtít čas od času užít jízdu pěkně po staru, není nic lehčího než pohon vypnout a prostě šlapat. Nezapomeňte na helmu a šťastnou cestu!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“21009″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Komentáře