Fantom Schwab v šoku: Koncert v ohrožení, odmítla mu hrát kapela!

Tvrdé přípravy, dřina na tanečním sále a dlouhé zkoušky s orchestrem. Nejvyšší český zpěvák Radim Schwab (38) denně trénuje na svou jarní koncertní šňůru Mr. Muzikál 2017. Jenže pouhých 14 dní před prvním koncertem v Ostravě se objevil vážný problém. Část programu totiž odmítla hrát kapela!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19712″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

A zpěvákovi to muzikanti neřekli ani přímo do očí – vzkázali mu to po telefonu přes jeho manažerku! „Jsem z toho v šoku. Všechno máme nazkoušené, a teď se najednou dozvím, že koncert je v ohrožení, protože hudebníci prý nebudou hrát to, co se jim nelíbí,“ zlobil se zpěvák.

Jádrem sporu je prvomájový blok, který se jako překvapení pro ostravské diváky chystá na druhou polovinu koncertu. Jako vzpomínka na doby minulé a především jako pořádná recese vtrhnou totiž na jeviště pionýři, stejně jako okresní tajemník ÚVKSČ a přednese projev ze hry Jiřího Suchého „Uteklo to jako H2O“. A chybět nebude ani Stalin v kožichu, za kterého se na chvíli převleče Radim Schwab.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19713″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Má tam bombastický song! A doplní ho nejen pionýři, ale na jeviště přitancuje i matrjoška, kterou jsem nechal speciálně vyrobit,“ vysvětlil zpěvák. Stejnou „prvomájovou veselici“ uvedl už loni na svém koncertu v Praze. „Měla ohromný úspěch. Lidi v hledišti řvali smíchy. Letos jsme to samé chtěli přivést do Ostravy. Jenže kapela mi oznámila, že se s tím neztotožňuje a nebude hrát budovatelské písně,“ svěřil se šokovaný zpěvák. „Přitom je to jen divadlo a děláme si jen legraci, vůbec to nechápu,“ dodal.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19714″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“397″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Celá situace je momentálně v řešení. Pokud se zpěvák s kapelou, s níž letos vystupuje poprvé, nedomluví, bude si muset na rychlo objednat hudební základy, aby diváci o pásmo nepřišli. Kapela by tak odehrála jen hity z muzikálů, jako jsou Fantom Opery, Cabaret, Funny Girl či Notre-Dame de Paris. Jak to celé dopadne, uvidíte v Kulturním domě města Ostravy na koncertě, který startuje 1. 5. 2017 v 19 hodin. V ostatních městech, kam představitel českého Fantoma Opery zavítá, se koncert odehraje bez prvomájového bloku. Na velkolepou show Mr. Muzikál 2017 se tak mohou těšit 4. 5. diváci v Kolíně a 24. 5. v Praze. V Brně bude k vidění „májová“ verze Barvy lásky, a to 11. 5. 2017 v Červeném kostele.

Komentáře