Festival Reeperbahn ovládne Hamburk

Reklama

Severoněmecké přístavní město od 20. do 23. září ožije největší klubovou událostí v Evropě. Reeperbahn Festival, pojmenovaný podle známé hamburské ulice zasvěcené nočnímu životu, zdaleka nezahrnuje jen koncerty.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25761″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Letos se uskuteční již dvanáctý ročník tohoto hudebního a digitálního festivalu, na němž vystupují především nové kapely a umělci z celého světa. Každoročně ukazuje směr, jakým se bude ubírat budoucnost hudby a hudebního průmyslu. Jde o důležitou událost nejen pro hudební fanoušky, ale i pro profesionály v hudebním i digitálním odvětví, protože se zde vedle nových kapel dají objevit i zajímavé obchodní nápady a navázat užitečné kontakty.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25762″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Festival obsadí celou čtvrť Sankt Pauli. Ta je díky své husté síti klubů ideálním místem pro velký festival – nabízí dostatek vhodných míst na tak malé ploše, že jsou všechna dostupná pěšky. Jde o více než 70 klubů, barů, divadel a dalších míst včetně hamburské dominanty, kostela svatého Michaela. V rámci festivalu se uskuteční přes 500 koncertů, ale také stovky událostí jako jsou výstavy, dílny, přednášky, panelové diskuse či filmová představení.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25763″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak odpovídá kreativnímu duchu festivalu, žádný ročník není stejný jako ten předchozí, vše se neustále vyvíjí a mění. Vedle účastníků jde i o stále nová místa, kde se festival odehrává. Loni přibyla také nová hudební soutěž ANCHOR, díky které se zúčastnění umělci dostávají do širšího povědomí posluchačů a zároveň se jim otevírají dveře hudebního průmyslu. Stejně tak platí, že ten, kdo hraje na festivalu Reeperbahn, má velkou šanci během pár let vyprodávat velké haly, jak dokazují umělci z minulých ročníků jako Ed Sheeran, Bon Iver, Jake Bugg, Likke Ly, Cro, Casper, Boy či Biffy Clyro.

Tipy:
Více informací o festivalu naleznete na webu www.reeperbahnfestival.com.
Z Prahy do Hamburku létá pravidelná linka letecké společnosti Eurowings, let trvá jen něco málo přes hodinu a letenky je možné zarezervovat na webu www.eurowings.com.

Komentáře