Firemní vánoční večírek. Zn.: Vždy připraven(i)

Vyvarujte se při plánování zásadní akce zbytečných chyb. Máme pro vás pár tipů, jak zorganizovat skvělou party, na níž budou všichni dlouho vzpomínat, a dokonce si ji budou i pamatovat…

Prosinec je ve firmách měsícem vánočních večírků. I když někde se Vánoce slaví už na konci listopadu a naopak další firmy výroční oslavu odsouvají na začátek ledna. Existují ale výjimky. V některých firmách vánoční večírek neorganizují, ale pořádají letní party pro zaměstnance. „Před Vánoci mají hodně práce, snaží se toho stihnout co nejvíce a pracovníci se musí věnovat i přípravě rodinných svátků. V létě mají větší klid a víc si takové firemní setkání užijí,“ říká Tomáš Surka, ředitel personálně-poradenské společnosti McROY Czech. Většina firem však zůstává u vánočního večírku pořádaného v prosinci.
 
Tady je pět tipů na podařený vánoční večírek:

1) Firmy by neměly zapomínat, že pro zaměstnance je vánoční večírek signálem, jak si jich váží a jakým způsobem jim chce poděkovat za uplynulý rok. Podle toho by měl být večírek naplánován.
 
2) Vánoční setkání je příležitostí k utužení kolektivu, pracovníci mají šanci poznat se s kolegy, se kterými nepřichází až tak často do styku. Proto by se účasti na večírku neměli lidé vyhýbat.
 
3) Předvánoční oslavu je vhodné spojit s dalšími aktivitami. Může se jednat o sportovní nebo kulturní akci, ale také lze vánoční oslavu využít k vyhlášení ročních výsledků společnosti či k ohodnocení nejlepších pracovníků. „Především ve firmách, kde převládají obchodní pozice, bývá vyhlašování výsledků a plánů na další rok pravidlem,“ uvádí Tomáš Surka.
 
4) Večírek je časem oslav a méně formálního chování. Avšak s alkoholem to není radno přehánět. Vyplatí se nezapomínat na to, že z účastníků večírku budou od dalšího dne opět pracovní kolegové. Zkušenosti na druhou stranu ukazují, že během vánočních večírků vznikají mezi kolegy někdy i hluboké mezilidské vztahy.
 
5) Nepodceňujte výběr místa vánočního večírku. Existují specializované firmy, které večírek na zakázku kompletně uspořádají. Oslava se může konat v pivovaru, na koncertě zajímavé kapely, v curlingové hale, může ji doplnit módní přehlídka nebo taneční soutěž. Objednat netradiční místo konání je však nutné s velkým předstihem.

 

Komentáře