Freestyle Pole dance battle na Ladronkafestu

Reklama

Souboje akrobatických tanečníků na tyči pod širým nebem, spousta zábavy a dobrého jídla kolem – to je každoroční pole dance soutěž na Ladronkafestu! Letos poprvé ve freestyle verzi, kdy pole dancery nesvazují žádná striktní pravidla! Přijďte se podívat, jak to 9. září roztočí na stanovišti European pole dance federation.   

„Cílem pořádání soutěže Pole Battle Freestyle na Ladronkafestu je předvést divákům pole dance jako netradiční sportovní disciplínu plnou adrenalinu, akrobatických kousků, ale i jako super estetický zážitek,“ říká Jarmila Ptáčníková, prezidentka soutěže.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24877″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Na rozdíl od soutěže Pole Battle League, nemá tato verze soutěže žádná pevná pravidla ani povinné prvky. Závodí se ve 4 kategoriích – Amatéři, Junioři, Profesionálové a Elita. Soutěžící do poslední chvíle neví, s kým se v duelu utkají, a na jakou hudbu budou vystupovat. Z každého duelu postoupí lepší z dvojice a do finále se pak probojuje 6 nejlepších vítězů dle dosažených bodů. Díky prostředí parku Ladronka panuje během soutěže odlehčená atmosféra, diváci sedí kolem stanoviště na trávě a užívají si opravdovou show,“ popisuje soutěž její autorka a prezidentka European pole dance federation Jarmila Ptáčníková.

Ladronkafest každoročně navštíví více než 17 tisíc lidí. Jde o největší volnočasový festival ve střední Evropě a zabaví se tu opravdu všechny věkové kategorie. Mimo čas vyhrazený soutěži si návštěvníci festivalu budou moci pod dohledem profesionálních lektorek vyzkoušet některé základní triky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24878″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Soutěž Pole Battle League/Freestyle vznikla v České republice v roce 2012 a od té doby se rozšířila i do okolních států (např. Španělsko, Izrael, Chorvatsko, Maďarsko, Slovensko, Srbsko). Atraktivní koncept soutěže je velmi oblíbený jak mezi soutěžícími, tak mezi diváky.  Program soutěže včetně dalších informací najdete na Facebookové události.

Zdroj: Freestyle Pole dance battle

Komentáře