Gurmánské Velikonoce na Šumavě

Reklama

Možná ještě přemýšlíte, co podniknete na letošní velikonoční svátky. Vydejte se na Šumavu, kde právě začíná jaro. Speciální velikonoční program, zaměřený především na gurmány a velikonoční tradice, připravili letos v Nebespánu v Kašperských Horách.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19228″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Velikonoční svátky letos vycházejí na 14. až 17. dubna a počasí už bude příjemně jarní. Můžete si vyšlápnout na hrad Kašperk, který bude po celé svátky otevřený a hezký velikonoční program bude probíhat také v Kašperských Horách samotných: v neděli 16. dubna se po celý den budou na náměstí konat velikonoční trhy s bohatým doprovodným programem, užijete si divadélka pro děti, kočovného samostřílu, hudebních vystoupení nebo soutěže o nejlepší velikonoční nádivku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19229″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak chutnají Velikonoce na Šumavě a jak ve Francii?
Speciální menu plné velikonočních lahůdek pro vás budou připravovat také v restauraci Nebespán. Tradiční jehněčí, pomalu pečený bůček, kopřivová polévka, jemně uzený pstruh z vacovských sádek i salát z mladých listů a květů pampelišky, to vše můžete ochutnat z velikonočního menu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19230″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“433″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nebudou chybět ani tradiční dortíky, mazance, velikonoční perníky a další sladké dobroty od nápadité cukrářky Jany. Speciality francouzské i šumavské kuchyně připravuje šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19231″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na velikonoční neděli se v Nebespánu můžete naučit plést pomlázku, v pondělí se vám určitě bude hodit. Přítomné děti mohou v pondělí ráno vyběhnout na zahradu Nebespánu hledat vajíčka, která vymění za bohatou velikonoční pomlázku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19232″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“298″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kde se ubytovat:
Přímo nad restaurací Nebespán se můžete ubytovat v komfortních apartmá nebo luxusních romantických pokojích s výhledem na hrad Kašperk i okolní šumavské kopce. O gastrozážitky a zajímavé dárky ze Šumavy se v Nebespánu postará i farmářský obchod Nebeskrám.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19233″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

10 tipů na výlety na Šumavě:
1. Hrad Kašperk: Každý den tady pořádají zajímavé interaktivní prohlídky hned několika okruhů.
2. Kašperské Hory: Můžete se vydat na prohlídku města s průvodcem, který vám odhalí zdejší zlatokopeckou minulost.
3. Muzeum Šumavy: Najdete ho v Kašperských Horách a dozvíte se tu, jak se dříve žilo na Šumavě.
4. Motomuzeum: Stojí rovněž v Kašperských Horách a prohlédnete si tu krásné staré motorky.
5. Zlatý potok: I s kočárkem se můžete vydat ke Zlatému potoku do tajemného Amálina údolí, kde se dochovala řada zlatokopeckých štol.
6. Výlet za americkými bizony: Tyto tvory najdete ve výběhu nedaleké osady Červená.
7. Projížďka na konících: Dopřát si ji mohou vaše děti v Pohorsku, kde stojí bývalý lovecký zámeček Záluží, a kde potkáte řadu dalších zvířátek.
8. Rabí: Je to nejrozsáhlejší česká hradní zřícenina, která se pyšní jedním z nejvyspělejších obranných systémů své doby v Evropě.
9. Velhartice: Patří k nejromantičtějším hradům u nás.
10. Výběh vlků: Naprosto unikátní výběh s vlky a naučnou stezku najdete v Srní na Šumavě.

Zdroj: www.nebespan.cz

Komentáře