Hanka Křížková s lékařem Pavlem Bočkem a 50 dětmi přežili zemětřesení v Řecku!

Reklama

Zpěvačka a herečka Hanka Křížková spolu s předním českým onkologem a pediatrem Pavlem Bočkem a padesátkou dětí, které jsou na ozdravném pobytu, přežili v Řecku zemětřesení. Naštěstí bez úhony. Ale otřesy, které přišly z ostrova Kos, velmi silně pocítili!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24016″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Zažili jsme minulou noc poměrně silné zemětřesení. Cestovala se mnou postel,“ usmívala se Hanka Křížková s tím, že se nikomu nic nestalo!  „Všechno na stole popadalo, dveře ttřískaly, celý hotel jakoby se nakláněl. No měli jsme docela nahnáno. Malé děti to prospaly, ty starší měly trochu strach, ale některé to vzaly jako malé „dobrodružství“. Upřímně se ale bez tohohle „adrenalinu“ rádi dál obejdeme,“ svěřila se zpěvačka, která letos v srpnu oslaví své šedesátiny.

V Řecku tráví na druhém turnusu pět desítek dětí různých věkových skupin dva týdny. „Jde o děti po onkologické léčbě. Tyto ozdravné pobyty, které mají veliký smysl a význam, pořádá naše Občanské sdružení Sluneční paprsek celou řadu let. Jezdíme vždy ve dvou turnusech,“ podotkl přední český onkolog a pediatr Pavel Boček.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24017″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„S dětmi děláme různé hry, výlety, karnevaly, soutěže. Jsem moc ráda, že mohu být opět prospěšná, protože působím jako taková hodná teta „psycholožka“. Děti jsou vždy nadšené a už se těší, že třeba další rok budou zase,“ dodala Křížková, která věří, že žádné další otřesy nikdo z ozdravného pobytu v následujících dnech ani nocích už nezažije. „Rádi se bez toho obejdeme….Jinak je tu nádherně, skvělé počasí, úžasné moře, skvělý personál…,“ dodala zpěvačka.

Ozdravné pobyty pořádá Jana Bašeová za finanční podpory nadace Život dětem. Ročně odvezou k moři cca 100 děti po onkologické léčbě k moři.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24018″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: OS Sluneční paprsek

Komentáře