Henna – dokonalá a bezpečná alternativa syntetických barev na vlasy

Reklama

Hledáte přírodní permanentní barvu na vlasy, která dodá vašim vlasům jedinečné tóny a lesk? Pak vyzkoušejte hennu!

Henna není jen hippie barva, se kterou experimentovaly naše maminky v 70. letech. Je přírodní a bio alternativou barvení vlasů pro každého, kdo touží po krásné barvě a lesklých zářivých vlasech bez použití chemikálií. Popadněte šálek horkého nápoje a přečtěte si trochu více o této skvělé přírodní barvě.

• Henna, rostlina pocházející ze středního východu, se používá jako barva na vlasy i kůži již od starověku.
• Všechny naše cihličky henny jsou 100% přírodní, vyrobené z perské henny nejvyšší kvality, fair trade bio kakaového másla a ingrediencí vybraných pro dosažení rozličných odstínů
• Henna je přírodní surovinou, která tvoří čtyři odlišné odstíny bio barvy na vlasy Lush – ohnivá Rouge, čokoládová Brun, kaštanová Marron a tmavá Noir – výsledný odstín závisí na vaší výchozí barvě, takže je zcela unikátní, a může být dotvářen opakovanou aplikací.
• Henna je natolik bezpečná barva na vlasy, že ji můžete používat, jak často jen chcete. Můžete zkusit aplikaci opakovat několikrát, abyste dosáhli výrazné barvy a ohromujícího lesku.
• Když při aplikaci zabalíte vlasy do fólie nebo koupací čepice a udržíte je v teple, docílíte teplejších odstínů; dlouhá koupel je na to ideální! Tmavší a studenější odstíny pak vykouzlíte, když necháte vlasy odkryté.

Co se stane, když smícháte tu nejvybranější perskou hennu, fair trade bio kakaové máslo (se 100% vysledovatelným zdrojem) a starodávnou čínskou tradici lisování čaje do tabulek? Skvělé výsledky.

Lush henna je přírodní bio barva na vlasy funguje jako vrstva nátěru, která obalí váš vlas a spolu s jeho přírodním odstínem vytvoří krásnou barvu. Používání přírodních barev, jako je henna, má mnoho výhod. Každý odstín je zcela unikátní. Odrosty nejsou v porovnání se syntetickými barvami tak výrazné a vaše vlasy získávají ochrannou vrstvu, která pečuje o jejich kondici a dodává jim lesk. A co více, je to skvělá zábava na rozmazlovací domácí večery, a s těmito instrukcemi její aplikace hračka. 
 
Henna Brun je přírodní barva na vlasy, která vás zve do fantastického světa plného zářivých loken, krásných a sladkých jako čokoláda. Indigo a mletá káva dodá vašim vlasům tmavší tón a zabalí je do lesklé čokoládové polevy. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23528″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“410″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Caca brun – Indigo a drcená káva s hennou v tabulce Brun se postarají bohatou čokoládovou barvu

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23529″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“424″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Caca maron – V Marron se mísí káva s čerstvou šťávou z bio citronů, aby z vašich vlasů sálaly hřejivé tóny podzimu a lesklých kaštanů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23530″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“410″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Caca noir – V Noir má hlavní roli indigo, pro havraní vlasy temné jako noc. Troška červené henny se postará o lesk (ale nedodá žádné červené tóny).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23531″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“417″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Caca rouge – Pokud zvolíte Rouge, mohl by na vás někdo zavolat hasiče, červená henna s rozjasňovací čerstvou šťávou z bio citronů totiž vykouzlí sexy ohnivou barvu.

Dopřejte svým vlasům svůdný žár pomocí Caca rouge a namalujte svět na červeno. Ohnivé odstíny se s vaší vlastní barvou společně rozhoří a světlejší tóny ve vašich hřívách nechají prokouknout a rozzářit. Povstaňte z popela s ohnivě rudou barvou a hebkými, lesklými loknami. Pro opravdu plamenný efekt se postavte na slunné místečko a sledujte, jak sluneční paprsky ve vlasech tančí.

Budete potřebovat:
•gumové rukavice,
•misku z varného skla a hrnec na vodní lázeň,
•lžíci na míchání,
•noviny na zakrytí podlahy,
•klipsy na zachycení vlasů,
•tmavé ručníky,
•krém (na potření a ochranu linie vlasů a uší), doporučujeme Ultrabland či Ultrabalm.
•štětec na nanesení henny (nebo použijte ruce v rukavicích).

Zkušební pramínek
Nejdříve proveďte zkušební barvení na pramínku vlasů, abyste věděli, že vám výsledná barva bude vyhovovat (zvlášť, pokud jste doteď používali chemickou barvu). Mějte na paměti, že barva henny se ustaluje ještě 24 hodin od nanesení. Rozmíchejte kousíček henny s vroucí vodou v žáruvzdorné misce a gumovými rukavicemi naneste vzniklou pastu na pramínek vlasů asi centimetr široký. Nechte působit, doporučuje se až tři hodiny, dle požadované intenzity, pak opláchněte a umyjte šamponem jako obvykle. Pokud jste po 24 hodinách spokojeni s barvou zkušebního pramínku, aplikujte na celé vlasy. Pokud jsou vaše vlasy z více než 40 % šedivé, nezapomeňte některé z nich do zkušebního pramínku přidat. Šedé vlasy jsou po aplikaci henny mnohem jasnější než tmavé vlasy, takže očekávejte zářivé výsledky.

Jak použít hennu?
Aplikace henny může být tak trochu „špinavá práce“. Takže není špatný nápad přizvat si kamaráda nebo kamarádku na pomoc (ale sami to také zvládnete). Obložte novinami místo, kde si budete hennu na vlasy nanášet, aby zachytily případné zbloudilé kapky.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23534″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Natřete si uši a linii vlasů (či vousů) krémem, Ultrabalmem či Ultrablandem, abyste si nenabarvili kůži.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23535″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nasekejte tabulku henny na malé kousky a vložte do žáruvzdorné mísy v připravené vodní lázni. Zalijte kousky henny vroucí vodou, míchejte, dokud nebude mít konzistenci roztáté čokolády a podle potřeby přidávejte horkou vodu; čím teplejší henna, tím lepší výsledek.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23537″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

S pomocí gumových rukavic nanášejte vzniklou pastu na umyté, suché vlasy. Pro nejlepší výsledky postupujte část po části, odzadu dopředu. Začněte u kořínků a pak rozetřete po celé délce vlasů. Během aplikace nechte hennu v horké vodní lázni. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23538″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nechte působit alespoň hodinu, doporučuje se však až dvě hodiny, dle požadovaného odstínu. Následně vlasy opláchněte a umyjte šamponem. Barva se bude vyvíjet následujících až 24 hodin (a až 48 hodin při použití Brun nebo Noir). Cena: 395 Kč za 325g.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23536″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: Lush

Komentáře