Hit letošních Vánoc jsou zájezdy do exotiky

Reklama

Zájezd do exotiky najde letos pod stromečkem ještě více Čechů než loni. „Očekáváme, že prodáme o deset procent více takových zájezdů než v loňském roce,“ říká Pavel Fellner z cestovní kanceláře SEN, která vozí klienty na šest kontinentů a do více než 130 zemí světa.

Nákupy jsou před Vánocemi v plném proudu, lidé si většinou vybírají konkrétní zájezdy v konkrétním termínu, roste ovšem i zájem o dárkové poukazy. Rodina pak tráví vánoční svátky výběrem vhodné destinace, kam vyrazí na jaře.

Toto vánoční překvapení chystají pro rodinu spíše muži. Kupují zájezdy pro partnerku, přibývá ale případů, kdy bude cestovat celá rozvětvená rodina včetně dětí nebo dokonce skupina šesti až osmi příbuzných. „Největším hitem jsou pobyty na Kubě a v jihovýchodní Asii, nejčastěji prodáváme dárkové poukazy v hodnotě šedesát tisíc na osobu,“ dodává Pavel Fellner, šéf cestovní kanceláře SEN, kterou si oblíbili náročnější cestovatelé.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14983″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

CK SEN také pozoruje nárůst zájmu o silvestrovské pobyty v exotice. Většina lidí chce odlétat 26. nebo 27. prosince, lidé se ovšem nebrání ani odletu před Štědrým dnem. „Stále více lidí chce trávit Silvestra v teple. Nejčastěji volí Karibik, velkým hitem zůstává Kuba, oblíbené jsou i jihovýchodní země Asie – Vietnam či Thajsko,“ dodává Pavel Fellner. Silvestrovské zájezdy jsou stále v prodeji, lidé mohou vyrazit například do Thajska, Malajsie, Singapuru, Vietnamu, Kambodži nebo na Kubu.

Tipy na zajímavé akce:
Promítání v kině Atlas – Z Kapského Města na Viktoriiny vodopády
Cestovní kancelář SEN pořádá 1. prosince od 18.30 v pražském kině Atlas (Sokolovská 371/1, 180 00 Praha 8) cestovatelské promítání. Z Kapského Města na Viktoriiny vodopády se budou moci návštěvníci vypravit s odborníkem na Afriku Martinem Karnišem. Vstupné: 50 Kč

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“14984″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Cestovatelský festival Kolem světa
Na festivalu Kolem světa, který se koná 3. až 4. prosince, bude přednášet Luboš Fellner z cestovní kanceláře SEN. „Rád bych návštěvníky pozval na povídání o nejexotičtějších lidech a zemích světa. Poradím, kde je ještě možné se dostat do doby kamenné a kde můžete nafotit svůj nejexotičtější cestovatelský portrét,“ říká cestovatel, který navštívil 185 zemí světa. Jeho přednáška se koná 3. prosince v 18 hodin v Clarion Congress Hotelu Prague.

Komentáře