Hmyzouni v Liberci

Liberecká iQLANDIA čelí invazi Hmyzounů! Že už máte vytočenou pohotovostní linku deratizátorů? Tak zase v klidu položte telefony. Nejedná se totiž o žádný útok z hmyzí říše, ale o název nového workshopu science centra.

A na co se můžete během tři čtvrtě hodiny bádání těšit? Tajně nahlédnete do života mravenců. V gelovém mraveništi „v přímém přenosu“ uvidíte stavbu tunelů, tajných komor nebo spižíren těchto mini-pracovníků. Dále se dozvíte, jaký kastovní systém funguje v termitišti, z čeho se skládá tělo včely medonosné či k čemu slouží hmyzí hotel. Nakouknete i pod mikroskopy. Do nejmenšího detailu prozkoumáte například křídlo mouchy nebo ústní ústrojí motýla.  Na závěr si složíte puzzle kudlanky. Podtrženo, sečteno – expertem na hmyz se stanete teprve tehdy, až v březnu nebo dubnu absolvujete workshop Hmyzouni v iQLANDII.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17780″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tak na co ještě čekáte?! Mimo jiné si zde užijete více než čtyři sta interaktivních exponátů, doprovodné programy v podobně akčních Science show a badatelských aktivit i novou tajemnou hru Ilumináti.

Harmonogram workshopu Hmyzouni na březen a duben:
Od 1.-18. 3. denně od 14:00 a 15:00, od 19. 3. každý víkend od 14:00 a 15:00 do konce dubna.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“17781″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“449″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

iQLANDIA Liberec je členem České asociace science center.

Komentáře