HOST DO DOMU s legendou šansonu Charlesem Aznavourem

Reklama

Legendární zpěvák, písničkář, kterého objevila Edith Piaf bude již příští pátek koncertovat v Praze. Nejen to, Český rozhlas Dvojka jako exkluzivní mediální partner nabídne svým posluchačům rozhovor s mistrem, který bývá někdy nazýván francouzským Sinatrou.

Charles Aznavour je muž mnoha tváří: zpěvák, herec, písničkář, textař, herec, diplomat a podnikatel. Hrál nebo vystupoval v 60 filmech, složil přes 1000 písní a prodal přes 100 milionů hudebních nosičů.

V Československu měl poprvé vystoupit již na konci ledna 1969, ale 16. ledna se na Václavském náměstí upálil Jan Palach. Díky této smutné skutečnosti, kterou i on sám označil jako hrdinský čin, pražský koncert zrušil.

Za zmínku také stojí, že Aznavour počátkem 70. let poslal Karlu Gottovi písničku Hier encore. Zdeněk Borovec k ní napsal text. Hit „Když jsem já byl tenkrát kluk“ byl na světě.

Charles Aznavour se vrací do Prahy a Vy společně s Českým rozhlasem Dvojka může být u toho. Pořad Host do domu bude rozhovor vysílat ve čtvrtek 15.3. od 11.00 hodin.

Zdroj: http://www.rozhlas.cz/dvojka/jejakaje/_zprava/charles-aznavour-exkluzivne-na-dvojce–1790744

Komentáře