ING Bank podporuje finanční vzdělávání dětí i dospělých

INB Bank se vzhledem ke svým bohatým zkušenostem s podporou finanční gramotnosti u dětí a mládeže rozhodla podpořit projekt Global Money Week 2018 a stát se jeho generálním partnerem. Akce s názvem Na penězích záleží, k níž se Česká republika letos opět připojila jako jedna ze 138 zemí světa, probíhala minulý týden po celé zemi. ING Bank svůj program spojila s akcí v OC Černý Most a navštívila základní školy v Praze a v Čáslavi.

„Rozvoj vědomostí a dovedností v oblasti nakládání s penězi vnímáme jako jednu ze svých priorit. Proto jsme se letos rozhodli podpořit projekt Global Money Week 2018, jehož organizátory jsou stejně jako v loňském roce Yourchance, o.p.s., a EFPA ČR. Cílem Global Money Week je kultivovat napříč generacemi povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi. Stejný cíl si dlouhodobě klademe také my, a jsme proto rádi za podobné příležitosti,“ říká Veronika Němcová, zodpovědná za společenskou odpovědnost v ING Bank. 

Děti i jejich rodiče si v ING zóně v OC Černý Most rozšířili finanční znalosti a za odměnu získali milé dárky. Celkem si ING finanční kvíz zahrálo 93 dětí a řada z nich také napsala, na co si momentálně šetří. Přes čtyřicet dětí a dospělých pak vyplnilo finanční dotazník. Kromě her byl pro publikum zajištěn také doprovodný program, v jehož rámci vystoupili zpěváci Sebastian, Naty Hrychová a Nela Kailová.

V rámci projektu Global Money Week však ING nevzdělávalo děti a rodiče pouze v OC Černý Most. Zástupci ING navštívili taktéž dvě školy v Praze a v Čáslavi, kde se interaktivních přednášek zúčastnilo 75 dětí. ING tímto způsobem děti edukuje dlouhodobě v rámci vlastního projektu Hravý finančník.

Zdroj: ING

Komentáře