Jablonec je místo zaslíbené sklu, bižuterii a šperku

Reklama

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017 se koná na čtyřech místech v Jablonci nad Nisou až do 28. října 2017. Tvoří jej celkem pět výstav a řada doprovodných aktivit.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25256″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Cílem akce, kterou pořádá Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, je představit nejen aktuální podoby designu skla a bižuterie na českém trhu, ale přiblížit i další aspekty těchto oborů včetně uměleckého skla, průmyslového skla a studentských prací. Jablonecké muzeum je státní institucí s největší sbírkou bižuterie na světě a souborem skla evropského významu. Před třemi lety se rozhodlo rozšířit koncept pravidelných přehlídek současné bižuterie, pořádaných od roku 1998, na mezinárodní nekomerční přehlídku skla a bižuterie.

„Také letos se Jablonec nad Nisou změnil na několik měsíců v místo zaslíbené sklu, bižuterii a šperku. Stálé expozice muzea doplnily aktuální výstavy po celém městě věnované užitkovému a dekorativnímu sklu, designu, uměleckému sklu, studentským vizím či high-tech produktům,“ uvedla ředitelka muzea Milada Valečková. Celkem se zde prezentuje 12 zemí, 20 škol, 25 sklářských výtvarníků.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“25257″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“337″}}]]

Všechny výstavy Trienále je možné navštívit jen s jednou vstupenkou, platnou navíc i pro expozici muzea na Kristiánově v Jizerských horách, otevřenou letos v květnu po náročné stavební rekonstrukci.

Zdroj: Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017

Komentáře