Jak docílit krásné barvy vlasů, která vydrží?

Téměř každá žena čas od času zatouží po jiné barvě vlasů. Jak vybrat tu, která Vám bude nejvíce slušet a jak se o vlasy starat, aby barva vydržela a vlasy byly zdravé? Martina Fialová z kadeřnického salonu Color Lounge by KLIER přináší několik tipů na to, jak docílit krásné barvy a zářivých vlasů.

1) Pozor na domácí barvení, vlasy můžete poškodit
Barvy, které si koupíte v drogerii, mohou vlasy poškodit, mají totiž většinou nešetrné složení. Obsahují velké molekuly barvy, které proniknou do vlasů a poničí je, protože si musí „najít cestu“ do vlasu proti jejich přirozené struktuře. Závěrečná péče, která je k barvám přidávána v pytlíčcích a měla by zajistit jejich regeneraci, neproniká do hloubky vlasu. Jedná se o silikony, které vlasy sice obalí a zajistí jim lesk, ale zdraví vlasů je pouze iluzorní a na povrchu. Zdá se nám, že jsou vlasy zdravé, ale jsou spíše zatížené a obalené vrstvou silikonu.

2) Volte raději profesionální barvy a zásah odborníka
Profesionální barvy, které jsou k dispozici v kadeřnických salonech, mají složení, které je k vlasům daleko přívětivější. Obsahují malé molekuly barvy, která pronikne do struktury vlasů naprosto přirozeně a povrch vlasu není poškozen. Díky následné péči je vlas i barvu možné lépe ochránit. Společně s profesionálním kadeřníkem je navíc snazší vybrat odstín, který vám bude vyhovovat. Barvením vlasů se mění jeho vnitřní struktura, což nemusí být pouze negativním proces. Je spousta klientek, pro které je práce s obarvenými vlasy snazší.

3) Vlasy hned před barvením ani po barvení nemyjte
Aby byla pigmentace vlasů dokonalá, nedoporučují kadeřnice mýt vlasy 1-2 dny po barvení. Stále totiž probíhá proces pigmentace a výsledná barva by mytím mohla ztratit na sytosti. Nedoporučuje se ani mýt vlasy těsně před barvením, tím totiž odstraníte přirozené oleje, které chrání především pokožku hlavy před podrážděním. Před barvením nepoužívejte ani suchý šampón, ten může způsobit to, že barva špatně chytne.

4) O barvené vlasy musíte správně pečovat, aby barva nezmizela
Aby barva nemizela s prvním mytím, je důležité o barvené vlasy správně pečovat. O barvené vlasy pečujte vlasovými řadami, které jsou pro ně určené a které vyhovují vašemu typu vlasů. Důležitá je také ochrana před UV zářením, sluníčko může barvu změnit, proto myslete na to, že na přímém slunci bychom vlasy měli chránit přípravky, případně pokrývkou hlavy.

5) Barevné trendy
Stále ještě sice vede zesvětlení délek vlasů, ale objevují se i trendy sjednocující barvy. Barevné přechody v délkách vlasů nejsou nějak radikální, spíše se vrací k přirozenosti a plynulé provázanosti. Stále jsou populární i barvené pastelové trendy, které jsou in u všech věkových kategorií.

Zdroj: Klier

Komentáře