Jak mít nablýskané podlahy i za deštivého podzimního počasí

Reklama

Pěkné dny se chýlí ke konci a přichází podzim, který přináší nejen krásné zbarvení krajiny, ale také déšť a zašpiněné podlahy. Pracovní tempo nám většinou nedovoluje věnovat se úklidu každý den, proto vždy přivítáme každou pomůcku či radu, která nám dokáže ušetřit námahu a čas.

Vyzkoušejte šikovné pomocníky a vaše podlahy budou nablýskané i během nevyzpytatelného podzimního počasí. Pokud máte děti nebo domácí mazlíčky, je pravděpodobné, že musíte podlahu čistit častěji. Zem přitahuje prach a nečistoty z každodenního užívání domácnosti a zejména v období podzimních dešťů ji dokáží děti i psi lehce zašpinit. Je tedy velice důležité se o podlahu správně starat a dopřát jí pravidelný úklid, aby vám sloužila co nejdéle. Každý povrch navíc potřebuje rozdílnou péči.

Laminát a vinyl
Nejčastěji se v českých domácnostech objevují laminátové nebo vinylové podlahy. Na jejich úklid se doporučuje používat čisticí prostředky určené na tento druh povrchu a hlavně to nepřehánět s vodou. Spáry a spoje těchto podlah jsou na ni velice náchylné. Potíže také můžou způsobit zrnka písku nebo drobné kamínky, které přinášíme na podrážkách obuvi, proto by se místnost měla pravidelně zametat či vysávat. Snadnější a efektivnější úklid vám umožní robotický mop Virobi Slim od Viledy, který se sám pohybuje po podlaze a zachytává prach a chlupy na elektrostatický hadřík. Stačí jej nastavit na 30-ti minutový nebo 120-ti minutový program a robot se o vše postará i během doby, kdy budete v práci.

Dlažba
Druhou nejčastěji se vyskytující podlahou je dlažba. Keramická podlážka je sice nenáročná na údržbu, ale ani u ní by se neměla péče podceňovat. Pokud se na podlahu něco vylije nebo zanese špína, je třeba co nejdříve povrch otřít, aby se nečistoty nedostaly do spár. Nejlepší je povrch očistit pomocí mopu, teplé vody a čisticího prostředku.  

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11871″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Dřevo
Dřevěná podlaha je kvalitní a krásná, ale vyžaduje velkou pozornost. Vždy si musíme dávat pozor na množství použité vody. Pokud se totiž dostane mezi spáry, podlaha se může začít nadzvedávat
a jednotlivé části se mohou odlupovat. Z těchto důvodů je nejlepší vybavit se speciálním mopem z mikrovlákna. S novým třásňovým rotačním mopem Easy Wring and Clean TURBO od Viledy si ulehčíte práci, vyhnete se rozmáčeným prstům od špinavé vody a vaší podlaze se dostane perfektní péče. Jeho praktický pedál vyždímá veškerou přebytečnou vodu a vy se tak nemusíte obávat, že se vám podlaha poškodí. Hlavice mopu navíc kombinuje dva druhy třásní, které se postarají i o nejodolnější špínu jedním tahem. O dřevěné povrchy je také dobré pečovat pomocí speciálních olejů a vosků.

Tipy redakce:
Mytí podlah má většina lidí spojené s rozmáčenými prsty od špinavé vody a bolavými koleny. Tomu je však konec. Vileda nyní přichází s vylepšeným třásňovým rotačním mopem Easy Wring and Clean TURBO, se kterým je vytírání hračka. S tímto novým pomocníkem budete mít čisté podlahy rychle a bez zbytečné námahy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11872″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Nový třásňový rotační mop od Viledy splňuje všechny požadavky pro rychlý a efektivní úklid postmoderní doby. Po všech inovacích, kterými mop prošel, se stal ještě lepším pomocníkem do každé domácnosti. Jedinečná hlavice mopu, která kombinuje dva druhy třásní, umožňuje vyčistit i tu nejodolnější špínu jedním tahem. Bílé třásně ze 100 % mikrovlákna zaručují snadný úklid a skvělou absorpční schopnost. Červené třásně jsou zase vyrobené ze speciálního abrazivního materiálu, který dokonale vyčistí i tu nejodolnější špínu a zároveň se nemusíte bát sebemenšího poškrábání podlahy. Mycí návlek můžete prát v pračce až na 60°C a nebo jej snadno vyměnit za nový. Trojúhelníkový tvar nástavce navíc zajistí snadný úklid v rozích a teleskopická tyč se díky volitelné délce přizpůsobí každé hospodyňce.

Zdokonalení se dočkala i konstrukce kbelíku Easy Wring and Clean TURBO. Kbelík je nově pro lepší stabilitu a snazší manipulaci vybaven podélnou rukojetí. Pro pohodlnější a intuitivní vyprazdňování je také vylepšen o čelní otvor. Velkou výhodou při přenášení v domácnosti je i jeho snížená hmotnost – nyní můžete do úklidu hravě zapojit i děti. Tím výhody nového rotačního mopu od Viledy nekončí. Díky vysoce praktickému pedálu vám odpadne námaha při ždímání. Stačí jednoduše sešlápnout a Easy Wring and Clean TURBO vyždímá mop do poslední kapky za vás. Díky tomu je vhodný také pro seniory, kterým již pohyb přece jen dělá problémy. Chytrý tvar ždímače navíc zabrání vyšplouchnutí vody mimo kýbl. Nemusíte se tak obávat kaluží všude kolem.  Mop Easy Wring and Clean TURBO je vhodný na všechny typy tvrdých podlah a k dostání je v běžných sítích hypermarketů/hobby marketů za 949 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11873″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“285″}}]]

Domov jako ze škatulky je naší vizitkou a radostí. Alespoň jednou týdně je potřeba setřít prach a umýt podlahu. Vytírání sice není žádná věda, ale strávit v pokleku s hadrem v ruce minimálně půl hodiny není zrovna lákavá představa. Ideálním pomocníkem a ochráncem před rozmočenými prsty vám bude rotační mop Easy Wring Ultramat od Viledy, díky kterému nebudete muset udělat ani jeden pohyb navíc.

Plochý mop Easy Wring Ultramat od Viledy vás překvapí jednoduchým používáním, vysokou kvalitou a do detailu promyšleným zpracováním. Je vybaven praktickým pedálem, který mop vyždímá do poslední kapky. Nejen, že vám odpadne námaha při ždímání, ale je díky tomu vhodný na podlahy citlivé na působení vody, jako jsou parkety či dřevo. Optimální savost a dokonalé čisticí vlastnosti mopu Easy Wring Ultramat zaručuje tkanina ze 100% mikrovlákna. Chytrý tvar ždímače zabraňuje vyšplouchnutí vody mimo kýbl a vzniku nechtěných loužiček.

Unikátní „XXL power zóna“ určená pro hloubkové čištění podlah zase zaručuje jednodušší odstranění i odolné nečistoty. Tzv. power zóna zvyšuje tlak na podlahu a snadno tak odstraní veškerou špínu. Mycí návlek má vysokou životnost, protože se dá jednoduše vyprat v pračce. Easy Wring Ultramat je vhodný na všechny typy podlah a k dostání je v běžných sítích hypermarketů/hobby marketů od 999 Kč. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11874″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

 

Komentáře