Jak prát zimní bundy, kalhoty a oteplováky?

Reklama

Ač se to vzdálenému pozorovateli může jevit nemožné, děti přijdou domu zamazané i z bobování na sněhu. Vždy spolehlivě najdou kousek bláta, roztátý špinavý sníh nebo směs sněhu, pískového posypu a štěrku. Není jiná možnost, než jejich oteplováky, bundy a další výbavu vyprat. Aby všechno oblečení zůstalo i po praní funkční, poradíme vám, jak se o sportovní oblečení správně starat.

Kvalitní sportovní oblečení není nejlevnější, zvlášť to zimní. Proto si zaslouží náležitou péči, aby sloužilo dlouho, v dobré kondici a neztrácelo své vlastnosti. U sportovního oblečení hrozí vnější ušpinění, například již zmíněné kombinace bláta, pískového posypu chodníků a štěrku. Zároveň na oblečení „útočí“ náš vlastní pot, která na něm  také zanechává nečistoty. U funkčních materiálů, které je tvořeno mikropóry zajišťujícími odvod potu směrem ven od pokožky, se pocením mohou zanášet. K zanesení mikropór také může dojít praním v nevhodném pracím prostředku nebo použitím aviváže.

Jen správná péče o vaše sportovní kousky oblečení zajistí čistotu funkčního prádla v místech zvýšené potivosti a současně díky parfémové složce zajistí i dlouhotrvající svěží efekt – jako kdyby bylo právě vyprané. Navíc pečuje o vlákna tkanin a zachovává vlastnosti funkčních materiálů, jako je prodyšnost, regulace vlhkosti, odolnost proti povětrnostním vlivům a rychlé schnutí.

Jak se tedy o sportovní funkční oblečení správně starat?
• Zkontrolujte pokyny výrobce oblečení přímo na vašem oděvu. Důležité je zejména to, zda je povoleno praní v pračce.
• Zapněte veškeré zipy. Pozor dejte také na suché zipy, ty musí být také pečlivě zapnuté, jinak mohou poškodit další oblečení v pračce.
• Otočte oblečení naruby. Chráníte jej tak před případným žmolkováním.
• Používejte speciální prací prostředek pro sportovní oblečení, například Perwoll renew 3D Sport effect
• Dávkujte podle doporučení na obalu pracího prostředku.
• Nepoužívejte běžné práškové prací prostředky, aviváž nebo chemické čištění.
• Perte na 40° nebo nižší teplotu, pokud to výrobce oblečení tak doporučuje.
• Zvolte šetrný prací program, například „ruční praní“, nebo „sportovní program“.
• Veškeré oblečení nechte přirozeně uschnout. Nepoužívejte sušičku.
• Žádné žehlení!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16762″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“337″}}]]

Pro dokonalou svěžest sportovního oblečení s „Re-fresh“ efektem, neutralizaci nepříjemných pachů a ochranu membránových textílií u funkčního prádla použijte Perwoll Sport activecare 3D.  Vaše sportovní oblečení zůstane ve skvělé formě po delší dobu za pouhých 119 Kč (1l). 

Komentáře