Jak se cítíte ve své kůži?

Kožní onemocnění jsou nejenom nepříjemná a bolestivá, ale často zhoršují i pracovní a společenské uplatnění člověka. Kožními chorobami trpí stále více lidí. V Německu trpí různými kožními obtížemi 5 miliónů lidí, tj. zhruba 6,5 %. U nás tento údaj ve statistikách uváděn není, ale lze předpokládat, že kožní problémy postihují zhruba stejné procento lidí.

Kůže je zrcadlem zdraví 
Vzhled kůže je zrcadlem našeho zdravotního stavu. Veškeré disharmonické poměry v našem organizmu se projeví vznikem různých kožních problémů – akné, vřídků, ekzémů, skvrn, vrásek či pocitu suchosti kůže. Nejčastějším onemocněním kůže jsou záněty – dermatózy. Tyto záněty kůže jsou způsobeny nejenom infekčními zárodky, ale také chemickými látkami, které znečišťují naše životní prostředí a mohou i v malých dávkách vyvolat přecitlivělost – kožní alergii. Mnoho kožních reakcí vzniká v závislosti na změnách činnosti vnitřních orgánů, např. jater, ledvin, střev atd. Teprve nedávno se začalo ke kožním obtížím přistupovat diferencovaně a komplexně, neboť kožní obtíže vyžadují nejen lokální, ale i celkovou péči. Agresivní formy léčby antibiotiky či hormony jsou dnes odmítány a více se prosazují citlivé a přírodní metody.
 
Přínos moderní vědy
Ochrana kůže a péče o ni tvoří komplexní systém. Do tohoto systému patří na přední místa její výživa. Není-li o kůži správně pečováno zevnitř, není-li dostatečně zásobována vodou a vyživována stavebními látkami – především bílkovinami, vitamíny a minerály, ani ta nejlepší kosmetická péče není nic platná, neboť svěží pokožka závisí především na funkci elastických a kolagenních vláken tvořících spodní vrstvy kůže. Stárnutím dochází k degeneraci kolagenu, který ztrácí své fyziologické vlastnosti. Kůže se uvolňuje, ztrácí pružnost a skládá se do záhybů a vrásek. Prof. MUDr. Milan Adam, DrSc., náš přední odborník v oboru biochemie pojiva, zjistil, že tvorbu mladých kolagenních vláken kůže lze účinně podpořit dietou bohatou na kolagenní peptidy, které jsou schopny vyživovat a ovlivňovat metabolizmus kůže zevnitř.

Odkaz krásné Kleopatry
 To, že o pleť je třeba pečovat, věděla už královna Kleopatra. Svoji pověstnou krásu si udržovala tím, že každý den pila kobylí mléko, které je biologickým, regenerujícím a všeobecně posilujícím prostředkem. Je zdrojem látek vyživujících a chránících kůži. Složení kobylího mléka je velmi podobné složení lidského mateřského mléka. Kromě imunoglobulinů obsahuje kobylí mléko i další cenné proteiny mobilizující obranyschopnost organismu. Tyto specifické proteiny přispívají k výrazným bakteriostatickým účinkům kobylího mléka. Jeho užívání se projeví na kůži a pleti větší odolností vůči působení infekčních zárodků a chemických látek. Léčba kobylím mlékem se s úspěchem používá i u tak závažných onemocnění jakými jsou astma, lupenka či roztroušená skleróza. Kobylí mléko se tak stává čistě přírodním zdrojem látek pozitivně ovlivňujících zdravotní stav lidí.

Věda a tradice pro zdraví
Kombinací tradičního léčebného použití kobylího mléka a nejnovějších poznatků prof. Adama o účincích kolagenních peptidů vzniklo originální složení přípravku DERMATIN Orling (v podobě nápoje či kapslí). Jedná se o přírodní proteinové dermanutraceutikum s příznivými fyziologickými účinky na zdraví kůže, které dodává látky potřebné pro její výživu a regeneraci. Podporuje dělení a růst kožních buněk, syntézu a regeneraci kožního kolagenu, jakož i obranyschopnost kůže.

Jenom zdravá kůže může být krásná!
Podstatou působení přípravku je navození normálního metabolizmu kůže. Mastná pleť se stává čistější, méně se mastí a zánětlivé procesy v kůži se rychleji a důkladněji hojí. Pokud dojde k zánětu ve spodních vrstvách kůže, je žádoucí, aby tento zánět co nejrychleji vystoupil ze spodních vrstev až do povrchové pokožky. Proto může dojít ke krátkodobému zhoršení stavu pokožky. Po ukončení procesu čištění a hojení je kůže zdravá, čistá a hladká bez zánětlivých ložisek. Suchá a citlivá pleť se stává pružnější bez pocitu svědění, neboť podpořením tvorby mladých kolagenních řetězců se zvyšuje hydratační schopnost kůže. Asi po jednom měsíci užívání přípravku se suchá kůže stává hladší, pružnější a odolnější proti vnějšímu znečištění či infekci, dochází k vyhlazení a vyčištění kůže, pleť se stává zdravější a krásnější.

Zdroj: www.orling.cz

Komentáře