Jak se věnovat organismu v chladných měsících aneb zimní údržba

Reklama

S příchodem zimních měsíců se náš organismus stejně jako příroda připravuje na zimní odpočinek a relax. Chladné počasí a brzká tma nás zahání domů, a pokud své tělo alespoň trošku poslechnete, využijete zimu k regeneraci, zvolnění pracovního tempa a odpočinku. Věnovat se v zimě hlavně sobě není lenost ani sobeckost, je to přirozený jev, který vaše tělo za celý rok potřebuje a vyžaduje. Neodsuzujte se tedy za to, že omezíte chození do společnosti a celkově zvolníte tempo, je to žádoucí.

Zima je ideální pro domácí lenošení, přečtení dlouho odkládaných knih, zhlédnutí filmů, nezapomeňte se při tom všem udržovat v teple. Ideálním partnerem pro dny s knihou, časopisem či u filmu jsou dupačky pro dospělé. Dopřáli jste je svým dětem, tak proč je nedopřát sobě. Teplý, měkoučký a pohodlný overal, který vás schová od hlavy až k patě. Některé mají dokonce v rozkroku zip pro jednoduchou manipulaci na toaletě, další se dají zapnout opravdu až nad hlavu. Pokud si to váš organismus žádá, odpočívejte i aktivně. Dělejte jednoduché sporty jako je plavání, či jóga. Zajděte si do sauny prohřát tělo a nezapomeňte se pak pořádně zabalit do tepla.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29851″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“450″}}]]

Plavky Adidas INF EC3S 1PC, 799 Kč

Jste aktivní běžec? V zimě se věnujte plavání. Ulevíte vašim kloubům, které dostávají přes rok zabrat. Posílíte vrchní část těla a budete se soustředit více na dýchání, které je velmi důležité. Najděte si bazén ve vašem okolí, který Vám vyhovuje a nemá příliš studenou vodu.

Ideálním relaxem v zimě je saunování, které má také skvělé dopady na vaše zdraví. Saunování posiluje imunitní systém, pomáhá tělu zbavit se těžkých kovů a detoxikovat, přispívá k regeneraci svalstva, zlepšuje náladu, mírní bolesti, zvyšuje hladinu růstového hormonu, výborně působí na naše srdce i mozek a hlavně navozuje pocit relaxace. Po saunování se zachumlejte do teplých dupaček a užijte si ještě klid a pohodu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29852″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“255″}}]]

Benger sportovní top růžový na jógu, 499 Kč

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29853″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“404″}}]]

Sportovní podprsenka Benger fialová vhodná na jógu, 199 Kč

Cvičení jógy se přizpůsobuje ročním obdobím stejně jako jídelníček či oblečení. V zimě, kdy řádí chřipky a nachlazení, jsou tedy cviky zaměřené na podporu dýchacích orgánů, prohřátí ledvin a odhlenění. I při cvičení jógy musíte být v teple. Pokud se Vám nepodaří dostatečně se zahřát, volte bikram jógu či teplé oblečení jako je overal nebo dlouhé rukávy a nohavice.

Sporty jako je lyžování, běžky, bruslení a sáňkování rozhodně patří k zimním radovánkách, které nemůžeme opomenout, užívejte si je do syta, ale dejte pozor na přetažení, vyčerpání a opět prochladnutí.

Poslouchejte svoje tělo. Dělejte to, co zrovna chcete. Jezte to, na co máte chuť a co Vám dělá dobře. Tělo si samo přirozeně řekne na co má chuť a co potřebuje. Vstávejte později, než přes léto. Pokud zimu využijete k regeneraci a odpočinku, budete plní energie a připraveni začít aktivně jaro.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“29854″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“191″}}]]

Dámské legíny Benger, 629 Kč

 

Komentáře