Jak si vybrat ideální lahev na pití?

Reklama

Kvalitní lahve na pití zaručí, že nápoj vydrží dlouho čerstvý a uchová si správnou teplotu. Vybere si každý – jen záleží, jakému materiálu, tvaru či provedení dáte přednost. Vyhraje u vás nerez, plast, nebo sklo? A co je lepší – brčko, široké hrdlo, nebo náustek? A jaká barva vás osloví – nadčasová stříbrná, hravá limetka, nebo elegantní lila? Máme pro vás 10 favoritů – který vyhraje?  

 [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27804″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Je dobré mít jistotu, že u sebe máme kdykoli dostatek pitné vody. Proto se lahve s nápoji staly nezbytným doplňkem tašek, kabelek i batohů. Vybrali jsme pro vás 10 nejzajímavějších, díky nimž bude dodržování pitného režimu zábavné a pohodlné. Všechny jsou zdravotně nezávadné, ekologické a ještě navíc krásné. Jak z nich vybrat tu ideální?

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“27805″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Na prvním místě je bezpečnost. Kvalitní lahev nesmí obsahovat ftaláty, Bisfenol A a další nevhodné látky, které se můžou uvolňovat do organismu a být spouštěčem závažných onemocnění. Proto se vyhněte „no name“ výrobkům a na plastových (polypropylenových) lahvích hledejte vždy informaci, že se jedná o produkt 100% BPA free. Anebo si vyberte lahev z potravinářské nerezové oceli. Ta je zdravotně nezávadná, nezachytává pachy ani chutě nápojů, a pokud dáte přednost výrobku s dvojitou stěnou s vakuem, vydrží vám nápoj mnoho hodin v nezměněné teplotě i kvalitě. Ovšem možná se vám zalíbila skleněná lahev. Ta se nyní vyrábí z tvrzeného vysoce kvalitního skla, takže nemusíte mít obavy z jejího rozbití,“ upozorňuje Kateřina Princová ze Ski a Bike Centra Radotín a přidává další cenné rady: „Před nákupem dobře zvažte, jakou velikost lahve nejvíc využijete. Půllitrové lahve se dobře vejdou do školní tašky nebo do kabelky, na delší cesty, sport nebo turistiku ale určitě zvolte lahev o objemu 750 ml nebo větší. Aerodynamické tvary umožní snadné uchopení, díky náustku nebo zabudovanému brčku se zase pohodlně napijete. Ovšem tyto uzávěry volte jen v případě, že se chystáte nalévat do lahví klasické nápoje. Pokud jste si oblíbili smoothie, raději si vyberte klasické širší víčko. Při cestování a pro děti zase oceníte chytrý uzávěr zabraňující rozlití nápoje a milovníky piva jistě nadchne speciální lahev s testovaným tlakovým uzávěrem, který udrží karbonizaci, tedy bublinky v pivu, po dlouhé hodiny.“

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28445″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nadčasový design
Lahev Klean Kanteen Reflect (0,532 l) je vyrobena z potravinářské nerezové oceli, ekologicky šetrně těženého bambusu a potravinářského silikonu. Je zdravotně nezávadná a extrémně odolná, nechytá pachy ani chutě obsahu, takže si svůj nápoj pokaždé dokonale užijete. Vejde se do většiny cyklo držáků a košíků na lahve. Koupíte na www.kola-radotin.cz za 995 Kč.

Pro školáky
Camelbak Eddy (1 l) je sportovní lahev maximálně odolná proti rozlití, která se snadno převáží i čistí. Má patentovaný ventil BigBite Valve a díky brčku není nutné lahev při pití naklápět. Koupíte na www.skibi.cz za 499 Kč.

Na výlet
Klean Kanteen Wide (1,182 l) je lahev z potravinářské nerezové oceli do města i do přírody. Její úzké provedení s praktickým širokým hrdlem (54 mm) umožňuje snazší nalévání nápoje i snadné čištění a umožňuje přidat třeba kostky ledu. Koupíte na www.spot-shop.cz za 995 Kč.

Pro skvělou chuť
Cestovní a sportovní lahev Camelbak Groove 0,75 l má zabudovaný uhlíkový filtr, který z vody odstraňuje nepříjemnou pachuť a zanechává vodu vždy čerstvou. Lahev je odolná proti nárazu, snadno se převáží a čistí a má patentovaný ventil Big Bite zabraňující rozlití. V různých barevných variantách je k dostání na www.kola-radotin.cz za 699 Kč.

Pro studenty
Nalgene Multidrink (0,75 l) je lahev pro širokou škálu aktivit. Má široké hrdlo s uzávěrem o průměru 28 mm a speciálním výklopným pítkem pro snazší manipulaci za ztížených podmínek. Koupíte na www.4camping.cz za doporučenou cenu 261 Kč (cena se může změnit, sledujte ji zde: https://www.4camping.cz/p/lahev-na-piti-nalgene-multi-drink/).

Do kabelky
Univerzální nerezová lahev Klean Kanteen Classic (0,532 l) je vyrobena ze 100% potravinářské nerezové oceli, nezachytává pachy ani příchutě nápoje. Praktická lahev je vhodná pro všechny aktivity ve městě i v přírodě. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 620 Kč.

Na trénink
Univerzální lahev Camelbak Chute (1,5 l) s chytrým uzávěrem zabraňujícím rozlití. Uzávěr lze upevnit do úchytu na nošení. Předností je velký proud vody. Lahev je odolná proti nárazu a je vyrobena z nezávadného materiálu Eastman Tritan, 100% BPA free! Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 499 Kč.

Na pivní party
Nerezová termolahev na pivo Klean Kanteen Insulated Growler (1,9 l) je vybavena testovaným tlakovým uzávěrem, který udrží karbonizaci, tedy bublinky v pivu, po dlouhé hodiny. Díky konstrukci s dvojitou stěnou a vakuovou tepelnou izolací udrží obsah ledový více než 30 hodin, a studený více než 80 hodin. Prodává www.lyze-radotin.cz za 2 390 Kč.

Na běhání
Stabilní pouzdro na lahev Camelbak Quick Grip Chill je z ultralehkého strečového materiálu pro správný pitný režim během vašeho běhání venku nebo ve fitness. Pouzdro obsahuje kapsičku na telefon, klíče nebo peníze. Součástí pouzdra je lahev Camelbak Podium Chill Bottle (0,6 l). Koupíte na www.kola-radotin.cz za 829 Kč.

Tip pro fajnšmekry:
Camelbak Eddy GLASS (0,7 l) je vyrobena z tvrzeného vysoce kvalitního skla v neoprenovém ochranném obalu. Lahev je čirá s barevným rukávkem a náustkem Big Bite Valve. Je odolná proti rozbití. Víčko ani náustek neobsahují BPA. Koupíte na www.kola-radotin.cz za 699 Kč.

Foto: archiv firem

Komentáře