Jak správně používat aviváž a proč?

V průběhu několika let si použití aviváže získalo velkou oblibu a v dnešní době jej považujeme za již zcela běžnou záležitost. Mnozí z nás už proto ani nevědí, jak bychom se cítili v prádle, které aviváží ošetřeno nebylo.

Jaké jsou tedy hlavní důvody použití aviváže?
Při praní v moderních pračkách se vlákna textilu různě pohybují a mačkají, což způsobí, že usušené vyprané prádlo je tvrdé na dotek. Velmi problematickou skupinou jsou dnes hojně používané tkaniny s vysokým obsahem umělých vláken, v nichž při nošení vzniká elektrostatický náboj. Látka se poté lepí na pokožku a přitahuje špínu. Použitím aviváže lze tyto nepříznivé vlivy účinně odstranit. Oblečení ošetřené aviváží je daleko měkčí, tedy pohodlnější a příjemnější na nošení, méně se mačká, snadněji žehlí a díky slabému filmu, který aviváž vytvoří na jednotlivých vláknech, se špína drží dále od vláken a vy ji daleko lépe a jednodušeji vyperete. V neposlední řadě nesmíme zapomínat ani na příjemnou vůni, kterou aviváž prádlu dodá. Z výše uvedených důvodů je tedy na první pohled zřejmé, že aviváž by měla být součástí pracího procesu. Výjimku tvoří pouze funkční materiály. Při praní těchto materiálů aviváž NIKDY NEPOUŽÍVEJTE. U prodyšných textilií s funkční membránou a textilií z mikrovlákna dochází použitím aviváže ke snížení prodyšnosti a tím i funkčnosti textilií.

Aviváž a citlivá pokožka
Citlivá pokožka je v dnešní době velmi častým problémem. To nejmenší, co pro ni můžeme udělat, je správná volba aviváže, aby oblečení a prádlo bylo měkké a jemné na dotek. Značka Silan v rámci svého portfolia aviváží nabízí produkty Silan Sensitive. Jsou vhodné jak pro jemnou pokožku miminek a malých dětí, tak pro osoby s citlivou pokožkou, stejně jako pro alergiky. To potvrzuje i získané doporučení Evropského centra pro výzkum alergií (ECARF).

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11120″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“383″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jak, kam a proč dávkovat
Při dávkování aviváže byste se vždy měli řídit pokyny uvedenými na zadní straně etikety. Dávkování je velice snadné a k odměření správného množství jednoduše použijte uzávěr láhve Silanu. Silan nemusíte před použitím ředit. Prostě jej nalijte přímo z láhve do uzávěru a z něj rovnou do zásobníku určeným pro aviváž. Ten je výrobcem pračky označen a nachází se buď uprostřed výsuvného zásobníku, nebo napravo. Při dávkování určitě doporučujeme postupovat podle pokynů k dávkování. Pokud totiž použijete příliš málo aviváže, nebude mít správný účinek, pokud naopak zvolíte příliš velké množství, může především u froté prádla dojít ke snížení jeho savosti.

Jak se vyznat v nabídce v obchodech
Jednoznačná rada, co si vybrat, neexistuje. Řada z nás se rozhoduje také podle dostupných vůní a každý může preferovat jiné vůně, proto je i nabídka v obchodech tak pestrá. V České republice vedou spíše svěží vůně, které připomínají čistě vyprané prádlo. Takové vůně jsou například v nabídce řady Silan Classic. Pro všechny, kdo mají rádi exotické vůně, jsou určeny pak intenzivnější květinové aviváže Nectar Inspirations od Aromatherapy. Nejnovější novinkou v oblasti aviváží je inspirace z oblasti kosmetiky a přidání esenciálních olejů. V současné době pouze řada Silan Soft&Oils nabízí takové aviváže v průhledných lahvích hned ve čtyřech omamných vůních. Češi si také nejvíce vybírají přípravky osvědčených značek, protože dobře vědí, že se jim to vyplatí. Vůně a svěžest aviváže trvá déle, u některých přípravků až osm týdnů. Aviváže se stávají stále koncentrovanějšími, jednolitrová lahev vypere více prádla, než kdykoliv předtím. Přitom není třeba aviváž ředit, jako za „starých časů“.

Aviváž a životní prostředí
Složky, které dnešní značkové aviváže obsahují, jsou z velké části biologicky rozložitelné. Kromě toho, prádlo vyprané v Silanu rychleji schne, což šetří náklady na spotřebu energie, pokud prádlo sušíte v sušičce. Spotřebu energie ušetříte také při žehlení, které je u hladšího prádla, vypraného s použitím aviváže Silan, mnohem rychlejší.

Tip redakce:
Mámin koláč, otcova voda po holení, sestřin parfém, čerstvě vyprané povlečení – tyto všechny vůně nám připomínají to nejcennější – náš domov. Jakmile ucítíme alespoň jednu z nich, v duchu se přenášíme ke svým nejbližším. I kdybychom byli na druhém konci světa, cítíme se jako doma. Díky nové receptuře aviváže Silan zachytíte vůni domova ve svém oblečení až na neuvěřitelných 10 týdnů. Svěží dlouhotrvající aroma vám prostě nedovolí zapomenout. Navíc, vaše oblečení bude příjemně měkké a při každém dotyku se vůně znovu uvolní. Uložte si vyprané oblečení do skříně a těšte se, že s novým Silanem bude i po 10 týdnech krásně vonět. Vyberete si z devíti podmanivých vůní s vyšší koncentrací parfému. Aviváže Silan propůjčí vašemu prádlu neuvěřitelnou měkkost, díky které bude vaše oblečení příjemně jemné na dotek. Navíc, nové složení přináší také o 20 % vyšší koncentraci, pouhý jeden litr tak vydrží nyní až na 40 praní. Nová receptura aviváží Silan obsahuje také novou generaci parfémových mikrokapslí, které zajišťují, že vůně Silanu zůstane v textilních vláknech vašeho prádla i po usušení. Díky nejmodernější technologii dochází k postupnému uvolňování vůní. Jakmile nově vyprané prádlo uschne, při každém doteku se z drobných mikrokapslí do vzduchu uvolní svěží vůně.

 [[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“11119″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“181″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Nový Silan je k dispozici v devíti úžasných vůních, čtyři v řadě Classic a pět v řadě Aromatherapy: 
• Novinka: Silan Lavender Garden – překypuje fascinující vůní fialové levandule a navozuje tak představy o nádherných levandulových polích v Provence
• Silan Fresh Sky – zachycuje svěžest letní modré oblohy
• Silan Fresh Spring – přináší svěžest jarní zahrady, na které se po dlouhé zimě probouzí život
• Silan Morning Sun – připomene pocit z ranní rosy během právě vycházejícího slunce.

Také je tu nová vylepšená řada Silan Aromatherapy, která obsahuje pět květinových vůní stimulující vaše smysly vzácnými esenciálními oleji z květinových nektarů. Tyto pečující a intenzivně vonící esenciální oleje vás přenesou do jiného světa:
• Silan Aromatherapy Orange Oil and Magnolia
• Silan Aromatherapy Rose Oil and Peony
• Silan Aromatherapy Citrus Oil and Frangipani
• Silan Aromatherapy Patchouli Oil and Lotus
• Silan Aromatherapy Jasmine Oil and Lily

Nová řada aviváží Silan je v prodeji v novém designovém obalu a koupíte jí za cenu 69 Kč (1l), 139 Kč (2l), 179 Kč (3l).

 

 

Komentáře