Jak uspořádat to nejlepší posezení s přáteli

Reklama

Sluníčko ukazuje svoji sílu a tak se přímo vybízí trávit volný čas venku na čerstvém vzduchu. Ideální aktivitou je posezení spolu s přáteli a výtečným občerstvením. Chcete-li své blízké překvapit dokonale připraveným pohoštěním v přírodě či třeba na balkoně, nechte se inspirovat našimi radami.

1. Vyberte si místo
Piknik lze uspořádat v podstatě kdekoliv. Stačí jen najít klidné místo s pěkným výhledem a čistým okolím. K piknikování jsou vhodné zahrady, přehrady, rybníky, ale i zákoutí parku v centru města. Romantické prostředí pro hostinu pod širým nebem pak představuje opuštěná louka, zátiší u šumící řeky či vrcholek hory. Na grilování už je to o něco horší, ale stačí kousek zahrádky nebo balkon a je vyřešeno.

2. Na co nezapomenout
Základem je bezesporu prostorná deka či dostatek židlí. Důležité je dbát na dostatek prostoru, aby měl každý potřebné pohodlí. Dále je potřeba bavlněné či papírové utěrky, ubrousky a prostírání, plastové nádobí, kelímky a papírové tácky, otvírák na konzervy či lahve s nejrůznějším obsahem, vývrtky a praktického nože. Vzhledem k tomu, že budete venku, nezapomínejte ani na repelent, opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23326″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

3. Vybrat menu
Pečlivě vybírejte také jídlo a nápoje, protože bez důkladného výběru je jakákoliv ostatní snaha marná. Nejlepším řešením je připravit více menších chuťovek, ať každý může sáhnout po tom, na co zrovna bude mít chuť a dají se skvěle kombinovat. Nezapomeňte na naložené maso, zeleninovou přílohu z čerstvé zeleniny ale doporučujeme vyzkoušet i Ajvar Podravka, který je skvělou přílohou k jídlům na grilu a hlavně pečivo. Volte ale zdravější variantu v podobě celozrnného chleba případně čerstvé bagety. Na mlsání volte ovoce, které si můžete dopřávat samotné nebo třeba s dobrým sýrem a pečivem.

4. Co k pití?
K lahodnému jídlu neodmyslitelně patří také dobré pití. V opravdu parných letních dnech se k pití hodí především nealkoholické nápoje. Příjemné osvěžení vám přinese třeba kombinace džusu a minerální vody. Pokud dáváte přednost lehce alkoholickým nápojům, volte osvěžení v podobě Frisca. Jemně nasládlá chuť nového Frisca Lesní ovoce, ve které dominují podmanivé tóny borůvek a ostružin, vás skvěle naladí na vlnu party a zábavy.

A nejdůležitější na závěr – nezapomeňte včas pozvat své přátelé!

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23327″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“375″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tip redakce:
Nové Cheetos 43g jsou v prodeji v běžných sítích hyper a super marketů za doporučenou prodejní cenu 15,90 Kč. Nebo ve větším balení 145 g za 29,90 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23329″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“369″}}]]

Komentáře