Jak zvládnout bleskový úklid před nečekanou návštěvou

Reklama

Neplánovaná návštěva dokáže zaskočit. Obzvlášť v případě, že to ve vašem obydlí vypadá jako po výbuchu. Recept na rychlý úklid v pár krocích se může hodit i v jiných situacích. Poradíme, jak v rychlosti přivézt váš byt do obyvatelného stavu.

Příjemný start
Aby vám šel úklid pěkně od ruky, pusťte si svou oblíbenou hudbu. Nejlépe nějakou svižnější, která vás nakopne. Zapalte vonnou svíčku, ta prostor provoní a dodá mu na útulnosti. Než budete mít hotovo, váš příbytek bude krásně provoněný. Začněte v chodbě, to je první prostor, kde se návštěva bude rozhlížet. Srovnané boty, to je základ. Část uložte do botníku a zbytek, který se tam už nevejde, srovnejte třeba na rohožku.

Koupelna
Počítejte s tím, že hosté dozajista navštíví toaletu a posléze koupelnu. Není tedy možné tyto dvě místnosti vynechat. Do záchodové mísy nalijte trošku WC čističe. Místnost provoní, mísa bude čistá, plná bublinek a celkový dojem bude působit svěžeji. Zkontrolujte, zda je na toaletě dostatek toaletního papíru a vyhoďte prázdné ruličky. V koupelně posbírejte špinavé prádlo-co se nevejde do koše, schovejte do pračky. Nezapomeňte také vyměnit ručníky. Zkontrolujte umyvadlo, zda v něm není zaschlá zubní pasta, přilepené vlasy či jiné smetí.  Pro ještě lepší dojem by nemělo být opomenuta ani zrcadla, a to jak v koupelně, tak i na chodbě. Pokud jsou zrcadla špinavá, v rychlosti je vyleštěte například pomocí mikrohadříku Actifibre od Viledy, se kterým vám to nezabere téměř žádný čas. Stačí párkrát přetřít mírně navlhčeným hadříkem a máte hotovo.  

Kuchyň
Co se týče kuchyně a obývací místnosti, dopředu si promyslete, kam návštěvu usadíte. Podle toho věnujte dané místnosti drahocenný čas. Naprostý základ a odrazový můstek pro všechno, je uklizená pracovní plocha kuchyňské linky. Čím více volného prostoru na kuchyňské lince, tím větší dojem uklizenosti. Špinavé nádobí nastrkejte do myčky. Pokud ji nemáte, tak ho rychle omyjte. Nakonec hadříkem utřete pracovní plochu. Z jídelního stolu odstraňte drobky, pokud je to potřeba, vyměňte ubrus. Co můžete strčit kamkoliv do skřínky, kterou lze zavřít, udělejte to.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26870″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Obývací pokoj
Zde platí podobné pravidlo jako v kuchyni. Z odkládacího stolku dejte vše, co tam nemusí a nemá být, do uzavíratelné skřínky. Ze stolku smeťte nečistoty a otřete jej. Pokud je nadrobeno i na sedací soupravě, tak ji vyluxujte nebo smítka shrňte na zem, protože luxování se stejně nevyhnete. Srovnejte na gauči polštáře, složte deku a místnost bude hned vypadat úhledněji. Následně se vrhněte na luxování. To je opravdu důležité, protože nikdo nemá rád, když mu pod nohama vržou drobky. Vysajte hlavně pod konferenčním stolkem a okolo gauče. Potom se vraťte do kuchyně, kde můžete vyluxovat pod jídelním stolem a kolem linky. Vždy upřednostněte místnost, ve které budete hosty hostit. Pokud vám zbyde ještě chvilka času, je dobré podlahu také vytřít. V případě, že už se na předsíni podepsalo počasí a na podlaze jsou zaschlé zbytky bláta, setřete ji také. Skvělým pomocníkem pro tyto případy je mop Ultramat od Viledy, s ním vše bez námahy a hlavně rychle zvládnete.

Nestresujte se
A pokud jste nestihli uklidit anebo neuklidili, jak si představujete, nestresujte se. Rodina a přátelé přišli za vámi a ne hodnotit, jak máte naklizeno. Takže buďte v klidu, nenechte se rozhodit a užijte si společnost přátel či rodiny. Navíc, společenská etiketa nepřipouští nezvané návštěvy. Takže vaši hosti mohou být rádi, že jste je bez výhrad přijali.

Tip redakce pro lepší úklid:
Vytírání nebylo nikdy jednodušší
Stále ještě stíráte podlahy hadrem, který máčíte ve vodě? Tak už toho nechte a radši šetřete své ruce a záda.  S příchodem mopu Easy Wring Ultramat do vaší domácnosti, se podlaha bude blýskat během chvíle. A to bez námahy! Plochý mop Easy Wring Ultramat od Viledy vás zaujme snadným používáním, vysokou kvalitou a do detailu promyšleným zpracováním. Je vybaven praktickým pedálem, který mop vyždímá do poslední kapky. Tím vám odpadne námaha při ždímání. Navíc je díky tomu vhodný i pro podlahy citlivé na působení vody, jako jsou parkety anebo dřevo. Špičková savost a dokonalé čisticí vlastnosti mopu Easy Wring Ultramat garantuje tkanina ze 100 % mikrovlákna. Promyšlený tvar ždímače zabraňuje vyšplouchnutí vody mimo kýbl a vzniku nechtěných loužiček.  Naproti tomu ojedinělá „XXL power zóna“ určená pro hloubkové čištění podlah, zaručuje jednodušší odstranění i odolné nečistoty. Tzv. power zóna zvyšuje nápor na podlahu a snadno tak odstraní všechnu špínu. Mycí návlek má dlouhou životnost, protože se dá jednoduše vyprat v pračce. Easy Wring Ultramat je vhodný na všechny typy podlah a k dostání je v běžných sítích hypermarketů/hobby marketů od 999 Kč. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26869″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“410″}}]]

Extra výkon pro snazší mytí oken
Elektrický vysavač na okna od Viledy se dočkal dalšího vylepšení. Windomatic je nově vyzbrojen speciálním tlačítkem, kterým se zvyšuje jeho sací výkon. Je to další krok, jak zdlouhavou a fyzicky namáhavou práci, jakou mytí oken bezesporu je, ulehčit.  S inovovaným Windomaticem se vyhnete nejen odkapávající špinavé vodě, ale také nevzhledným kocourům. Windomatic je elektrický vysavač na okna vybavený gumovou lištou. Stačí okno umýt čisticím prostředkem a potom ho vysušit přístrojem od Viledy. Tento pomocník odsaje všechnu špinavou vodu do integrované vodní nádržky, kterou lze mýt v myčce na nádobí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26872″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Windomatic je nově vybaven tlačítkem MAX, díky kterému snadno získáte ještě větší sací výkon. Nejen že ochrání váš parapet od špinavé vody, ale odpadne vám i nekonečné leštění a zůstanou jen dokonale čistá okna. Díky flexibilní hlavici, která zajišťuje správný úhel mytí, snadno dosáhnete i do rohů a dolních záhybů oken. Speciální dvojitá gumová lišta přilne dokonale k povrchu a zajistí okna bez jediné kapky nebo šmouhy. Elektrický vysavač na okna od Viledy můžete používat jak ve vertikální, tak i horizontální poloze, což práci mnohdy ulehčí. Windomatic není určený jen k mytí oken, ale osvědčí se jako všestranný pomocník na každodenní úklid. Použít ho můžete také na zrcadla, sprchové kouty a jiné hladké povrchy. Na jedno nabití vydrží v provozu až 40 min., což se rovná přibližně 120 m² a to i když je zapnutý režim MAX. Elektrický vysavač na okna Windomatic je k dostání v běžných sítích hypermarketů a v e-shopu již od 1 099 Kč.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“26871″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“364″}}]]

Zdroj: Vileda

Komentáře