Jarní festival na Praze 1 AHOY JARO!

V neděli 2. dubna propukne v parku Kampa, Tyršově domě a Michnově paláci festival Ahoy jaro! Jarní veselí spojené s  divadelním průvodem pořádá radní pro kulturu a sport Filip Kračman z Městské části Praha 1. Vstup na rodinné odpoledne plné velikonočních zvyků a tradic, výtvarných workshopů, vystoupení známých osobností spojené s ochutnávkou českých i zahraničních specialit je zdarma.

Návštěvníci se mohou od 14:30 do 17:30 zapojit do dění, jehož stěžejní část tvoří divadelní průvod pod taktovkou Adama Halaše, šéfa Nonverbálního divadla HAMU. „Naším záměrem je představit lidem české velikonoční zvyky a tradice v průběhu divadelního průvodu s klauny a kejklíři,“ říká radní pro kulturu a sport Mgr. Filip Kračman. Divadelní průvod vyrazí v průběhu odpoledne hned dvakrát a povede z nádvoří Tyršova domu do parku Kampa.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18850″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“318″}}]]

Celý program je zaměřený na široké publikum a počítá i se zahraničními návštěvníky. Na území městské části Praha 1 žije totiž mnoho cizinců, kteří si na festivalu také přijdou na své. V pestrém programu se představí například:
• Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila
• Magické bubliny Václava Strassera
• Kejklíři a klauni
• Obří vejce konceptuální umělkyně Dariny Alster
• Taneční show LatinArte
• České i zahraniční jarní delikatesy ze Srí Lanky, Gruzie, Vietnamu, Ruska, Španělska, Mexika…

Vzácnými hosty nedělní akce budou i herci Vladimír Polívka a David Prachař. Pro rodiny s dětmi jsou připraveny kreativní výtvarné dílny s velikonoční a jarní tématikou, ukázka pletení pomlázek, barvení kraslic, malování na obličej, skákací hrad, ukázka jízdní policie a policejní vůz. Přijedou také dobrovolní hasiči se zábavným programem.

Zdroj: www.praha1.cz

Komentáře