„Jdi za svým snem“ je nový projekt, který pomůže nastartovat kariéru

Reklama

Pražská nákupní centra Chodov a Černý Most v letošním roce realizují projekt nesoucí název „Jdi za svým snem“. V návaznosti na úspěšný pilot z minulého roku si kladou za cíl pomoci mladým lidem najít zaměstnání, které je bude bavit, a podpořit tak jejich budoucí kariéru. Centra se na základě dlouhodobé spolupráce s místními komunitami a úřady zaměřují na nastartování profesní dráhy těch, kteří i v době nízké nezaměstnanosti hledají pracovní uplatnění velice složitě.

Projekt „Jdi za svým snem“ je součástí programu Better Places 2030, komplexní strategie majitele pražských nákupních center Černý Most a Chodov. Ten si dává mimo jiné za cíl podporovat místní komunity zabývající se zaměstnatelností mladých lidí. Letos se zaměřuje na vytvoření pozic pro absolventy, rodiče hledající práci při rodičovské dovolené nebo po návratu z ní, dlouhodobě nezaměstnané či nedostatečně kvalifikované mladé lidi ve věku 16 až 30 let. Zájemcům nabídne pracovní příležitosti ve svých nákupních centrech, a to v Centru Chodov a Centru Černý Most.

Akce probíhající v květnu a červnu 2018 navazuje na úspěšný pilot z loňského roku, do kterého bylo v Centru Černý Most zapojeno 24 mladých lidí z dětských domovů. Třetina z nich nalezla pracovní uplatnění. „Vzhledem k úspěšnosti loňského pilotního projektu jsme se rozhodli v roce 2018 tuto společenskou aktivitu nadále rozvíjet a zapojit do ní nejen Centrum Černý Most, ale i Centrum Chodov. I když je nezaměstnanost na rekordně nízké úrovni, existují skupiny obyvatel, které hledají práci velice složitě. Společně s partnery bychom právě těmto uchazečům rádi pomohli nastartovat zajímavou kariéru,“ říká Marcela Hrdličková, Head of Shopping Centre Management CZ/SK.

Program nabízí možnost vybrat si až ze sta pracovních pozic a přináší šanci získat zkušenosti z oborů spojených s obchodními centry, jako je například maloobchod, stravování, logistika, technická údržba, bezpečnost, úklidové práce či stavba. Právě v těchto oblastech bude zájemcům nabídnuta minimálně půlroční pracovní příležitost. Na začátku budou v nákupním centru volné pozice uchazečům nejprve představeny. Následně proběhnou školení včetně přípravy na přijímací řízení, které zajišťuje nezisková organizace Yourchance o.p.s. Dobrovolníci přímo z řad zaměstnanců společnosti Unibail-Rodamco poskytnou v průběhu jednotlivých akcí zájemcům podporu formou koučinku a mentoringu. Program vyvrcholí v den pohovorů, kdy se uchazeči setkají s personalisty partnerských společností. Účast v projektu je zájemcům kompletně hrazena nákupními centry.

Harmonogram projektu „Jdi za svým snem 2018“:

Centrum ChodovCentrum Černý Most
30. 4. 2018
Finální termín pro přijetí přihlášek do projektu ze strany uchazečů
30. 4. 2018
Finální termín pro přijetí přihlášek do projektu ze strany uchazečů
2. 5. 2018
Představení projektu a zaměstnavatelů
4. 6. 2018
Představení projektu a zaměstnavatelů
22. 5. 2018
Den pohovorů
19. 6. 2018
Den pohovorů

 

Zdroj: OC Chodov a CČM

Komentáře