Jubilejní výstava Emmy Srncové a Velikonoce v Klášterech Český Krumlov

Chcete si užít pořádnou Velikonoční atmosféru? Jeďte se podívat do klášterů v Českém Krumlově.

Od Velkého pátku do Velikonočního pondělí jsou v Kavárničce u klarisek připraveny Velikonoční hody. Přijďte ochutnat domácí koblížky, perníčky, koláčky, zelňáky, slané houstičky či preclíky! Přímo na Velký pátek 14. dubna ve 13:00 – 14:30 a 16:00 – 17:30 hod. vypukne Dobrodružné hledání pokladů, které by si neměly nechat ujít především šikovné a zvídavé děti, prahnoucí po odhalování tajemství a záhad. Velký sál bude od 15 hod. hostit loutkové divadlo Elf s představením Kocour v botách. Neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury za svitu svíček si můžete vychutnat během Noční komentované prohlídky bývalého kláštera minoritů. Začátky prohlídek jsou v 18:20 a 22:00 hod. Mezi 18 až 24 hodinou si v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie nenechte ujít obnovení unikátní krumlovské tradice – Noční bdění u zinscenovaného hrobu Ježíše Krista s čestnou stráží schwarzenberské granátnické gardy.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19128″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Na Bílou sobotu 15. dubna se od 10 do 18 hod. otevře Řemeslná ulička u Klášterního dvora. Přijďte nahlédnout pod ruce hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchařky či sklářky a odneste si tradiční řemeslný výrobek. Seminární místnost od 11 hod. zaplní Velikonoční tvoření pro děti, po jehož skončení v 16 hod. ve Velkém sále bývalého konventu klarisek začne Netradiční čtení pohádek: Kapka dětem.

Na Boží hod velikonoční 16. dubna ve 14 hod. vypukne Velikonoční slavnost na Klášterním dvoře s jitřenkou, pletením pomlázek, barvením vajíček a velikonočními hody za doprovodu folklórní hudby a tance.

Dubnový program v Klášterech Český Krumlov vyvrcholí 22. dubna v 17 hod slavnostní vernisáží jubilejní výstavy známé a respektované výtvarnice Emmy Srncové, nazvané jednoduše EMMA 75. Expozice bude v následujících dnech přístupná denně od 10 do 18 hod. Předzvěstí této pozoruhodné kulturní události bude od 10 hod. dětský workshop černého divadla National Black Light Theatre Prague s výrobou svítivých maňásků, hraním černého divadla s Bárou Srncovou a kreslením podle barevných obrazů Emmy Srncové. Světoznámé divadlo následující den, 23. dubna, v Městském divadle Český Krumlov odehraje představení plné kouzel a fantazie Alenka v říši divů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19129″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Odvážlivci každého věku se 30. dubna v 20:30 – 23:00 hod. mohou vydat na akci Kouzelný Krumlov: Tajemná stezka klášterní zahradou. Využijte jedinečnou příležitost objevit tajemná zákoutí klášterních zahrad za svitu svíček, zvuku hudby a nejrůznějších překvapení!

Unikátní krumlovské trojklášteří láká k návštěvě každý den – denně jsou přístupné například zdejší oblíbené řemeslné dílny, kde si můžete podle aktuální nabídky prohlédnout a osahat autentické vybavení a produkty a vlastními silami vytvořit řemeslný výrobek. A samozřejmě stálé expozice Život a umění v krumlovských klášterech, Interaktivní expozice lidských dovedností a nově také výstava EMMA 75. Další informace a rezervace v Návštěvnickém centru Klášterů Český Krumlov.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“19130″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Zdroj: www.klasteryck.cz

Komentáře