Kam vyrazit v roce 2017?

Reklama

„Rok 2017 se ponese ve znamení velkolepých akcí. Nebudou chybět hudební a kulturní festivaly, honosné karnevaly, sportovní utkání i módní show,“ říká blogerka Kristýna Sojová z free-europe.elines.cz, která zdarma pořádá pro zájemce populární Free meet upy – návštěvy evropských měst se speciálním programem. Pro vás připravila velký přehled akcí, které byste příští rok rozhodně neměli vynechat.
 
1. Berlín: Berlinale (9. – 19. 2. 2017)
Chcete být u největší filmové akce roku? Vydejte se do Berlína, kde se pořádá mezinárodní filmový festival, který si v minulosti nenechaly ujít velké osobnosti hollywoodského filmového průmyslu, jakými jsou Nicole Kidman, Cate Blanchett, Ryan Reynolds nebo samotná Meryl Streep. Na festival Berlinale se každoročně sjede přes 20 000 lidí z filmové branže, a to rovnou ze 100 zemí světa, kteří se chtějí inspirovat prací svých kolegů. O tom, že se jedná o akci světového formátu, svědčí i fakt, že se pravidelně prodá přes 300 000 vstupenek na více než 400 filmů. Autobusy Eurolines se do Berlína dostanete od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“media_large“,“fid“:“15463″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

2. Nice: Karnevalové šílenství (11. – 26. 2. 2017)
Francouzská riviéra pravidelně hostí jednu z největších karnevalových oslav na světě. Za ohromující květinovou výzdobou přijíždějí miliony návštěvníků, mezi nimiž byste neměli chybět ani vy. Půjde o party ve velkém stylu! Více než 1 000 hudebníků a tanečníků vás dostane do rytmu, a to jak ve dne, tak i v noci. To by nebyl karneval, kdyby během akce chyběla květinová bitva na Promenade des Anglais, kde tematicky oblečené slečny házejí na diváky až 100 000 čerstvě natrhaných mimóz, gerber, lilií a dalších květin. Vrcholem festivalu je průvod, který vede 16 honosně ozdobených plováků a jiných gigantických figur. Letos bude držet nad karnevalem ochrannou ruku král energie, v jehož tématice se celá akce ponese. Autobusy Eurolines se do Nice dostanete od 900 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

3. Milán: Týden módy (22. – 28. 2. 2016)
Módní návrháři a značky, které ve fashion světě něco znamenají, představí během jednoho týdne své nejnovější kolekce a odhalí, co se následující sezónu bude nosit. Právě na tomto místě se rozhoduje o tom, co bude „in“ a co bude „out“. Nejnovější móda se ale nepředvádí jen na molech módních show, ale také v ulicích, kde vám místní Italky předvedou svůj styl. Všechny místní slečny, obzvláště ve dnech konání akce, dají na svůj zevnějšek, a tak vyrazte i vy do módní meky, třeba rovnou i na nákupy. Autobusy Eurolines se do Milána dostanete od 900 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15462″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“415″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

4. Vídeň: Operní bál ve Vídeňské státní opeře (23. 2. 2017)
Přes noc se hlediště Vídeňské státní opery promění v jeden velký taneční sál, kam míří dámy v dlouhých róbách a pánové v nažehlených košilích s motýlky. První oficiální bál ve Vídeňské státní opeře se konal už v roce 1935 a tradičně jej zahajuje polonéza, ve které se předvede až 186 tanečních párů. A i na vás přijde řada – po oficiálním zahájení jsou všichni hosté vyzváni, aby předvedli, jak dobře zvládají vídeňský valčík. Autobusy Eurolines se do Vídně dostanete od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15461″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“384″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

5. Kolín nad Rýnem: Karneval (23. 2. – 1. 3. 2017)
Kolínský karneval s sebou přináší hned několik skvělých akcí. Zahájení se koná 23. 2. 2017, kdy se uskuteční Karnevalový den žen, jehož součástí je i průvod, který se vydá směrem na Alter Market, kde přesně v 11:11 hod. vypukne bujaré veselí i kostýmové party. Víkend (24. – 26. 2. 2017) se ponese ve znamení večírků, které začínají už ráno. Oblékněte si masku komiksového hrdiny a vydejte se bavit se do centra Kolína. Během Růžového pondělí (27. 2. 2017) budou vzduchem létat sladkosti. Zúčastněte se s dětmi průvodu a nějakou tu dobrotu si chytněte. Popeleční středou (1. 3. 2017) karneval končí. Než však Kolín opustíte, je nezbytné ochutnat pokrmy z ryb, které dominují tradiční kolínské kuchyni. Autobusy Eurolines se do Kolína nad Rýnem dostanete od 790 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

6. Amsterdam: Králův den (27. 4. 2017)
Záplava oranžové barvy vás přepadne na největších a zaručeně nejzářivějších nizozemských oslavách. Festival se pořádá na počest narození krále Viléma Alexandra, který je v Nizozemsku prvním mužským monarchou po 123 letech. Každý člověk utratí průměrně v tento den 26 euro při nákupu oranžového oblečení či suvenýrů. Oslavy ročně přilákají skoro milion návštěvníků. V ulicích a parcích se můžete dát do tance při poslechu živé hudby i DJ’s. Neseďte doma a jeďte do Amsterdamu nasát zdejší atmosféru třeba projížďkou na jedné z tisíce pestře zdobených lodí, brouzdajících napříč amsterdamskými kanály. Holanďané mají lásku k obchodu v krvi, a tak tento den pořádají trhy, na nichž mohou směnit se svými sousedy a návštěvníky všechny zbytečné věci. Autobusy Eurolines se do Amsterdamu dostanete od 950 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.
 
7. Paříž: Tour de France (1. – 23. 7. 2017)    
Několikastupňový cyklistický závod s celkovou vzdáleností 3 519 km se koná ve Francii, ale občas se odchýlí i do přilehlých končin. Letos se startuje v Düsseldorfu. Na pařížském bulváru Avenue des Champs-Élysées můžete nejen skvěle nakupovat, ale také v dny konání Tour de France sledovat, jak protrhnou cílovou pásku nejrychlejší jezdci, kteří během závodu šlápnou do pedálů až 486 000krát. Autobusy Eurolines se do Paříže dostanete od 900 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

8. Budapešť: Sziget (9. – 16. 8. 2017)
Událostí světového formátů je letní hudební festival Sziget, během něhož vás čeká 7 dní a nocí skvělého hudebního opojení. Ostrov Óbudai-Sziget na Dunaji se promění v pódium, kde v minulosti zazářilo hvězdné obsazení hudebních velikánů, mezi nimiž se objevila i samotná Rihanna. Sziget bude i letos bojovat o své prvenství na žebříčku nejlepších hudebních festivalů v Evropě a vy mu v tom společně s dalšími 400 000 návštěvníky z 95 zemí světa můžete pomoct. Autobusy Eurolines se do Budapešti dostanete od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15464″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“402″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

9. Mnichov: Oktoberfest (16. 9. – 3. 10. 2017)
Na největší pivní festival na světě každý rok zamíří až 6 milionů příznivců chmelového nápoje, bavorské kuchyně a lidové zábavy. Tradiční bavorské pivovary vám otevřou své dveře a nabídnou hned několik druhů německého „zlata“. Na Oktoberfestu se každoročně prolomí nějaký ten rekord, ať už je to v návštěvnosti, v litrech vypitého piva, kterého bylo třeba v roce 2011 spotřebováno neuvěřitelných 7,5 milionů litrů, nebo třeba v počtu unesených sklenic. Toto prvenství si dodnes drží číšník Oliver Struempfl, který dokázal na Oktoberfestu najednou unést rekordních 27 sklenic piva. Přijďte se i vy podívat na místo, kde pivo teče proudem. Autobusy Eurolines se do Mnichova dostanete od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15465″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

10. Drážďany: Vánoční trhy (od listopadu 2017)
Jedněmi z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě jsou ty drážďanské, které se chlubí bohatou tradicí. První vánoční veselí se zde slavilo už v roce 1434. Pojeďte i vy ochutnat tradiční štolu nebo pletenec a užijte si typicky saské Vánoce v srdci barokního města. Míst, kde si můžete vychutnat vánoční punč, je hned několik. Mezi velkolepé adventní trhy patří  Striezelmarkt na náměstí Altmarkt a vydat se můžete i na adventní trhy u slavného kostela Frauenkirche nebo na Neumarkt. Autobusy Eurolines se do Drážďan dostanete od 250 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Tajný tip: Společně s jízdenkami si můžete na www.eurolines.cz vyhledat i ubytování – vybírat můžete z 1 033 000 hotelů, apartmánů a rodinných penzionů. Díky spolupráci s Booking.com je vše pohodlné a rychlé, protože vyhledávání je v češtině.

Zdroj: free-europe.elines.cz a www.eurolines.cz

Komentáře