Kapela The Snuff natáčela nové album v USA

Pražská kapela The Snuff, fungující na scéně už osmým rokem, se nedávno vydala do amerického Nashvillu natočit nové album pod vedením fenomenálního producenta Steva Thompsona. Ten v minulosti spolupracoval s takovými kapelami jako například Guns N’ Roses, Metallica nebo Korn a je držitelem osmi prestižních hudebních cen Grammy.

Mladá pražská modern – rocková kapela The Snuff má v tuto chvíli na svém kontě dvě studiová alba a nespočet odehraných koncertů doma i v cizině. Kluci nepřestávají lovit nové zážitky, a tak si loni jako první česká skupina zahráli na hlavní scéně velkého polského festivalu Przystanek Woodstock. Za sebou mají i evropské tour s americkými Ill Niño.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28061″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“337″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

The Snuff před nedávnem začal zastupovat Doug Goldstein, ex manažer kapely Guns N’ Roses. Kromě něj se o kapelu stále stará i česká agentura MusicMap. Všichni společně dali dohromady plán, jak by měl vypadat nový studiový materiál. Skrz nového manažera se pak kluci domluvili na spolupráci s jeho kamarádem Stevem Thompsonem, který patří k nejuznávanějším hudebním producentům a pracoval s hvězdami takového formátu jako Metallica nebo Korn.

Nové album se natáčelo v Nashvillu ve studiu House of Blues Studios. „Nedávno jsme se vrátili z USA, kde jsme dva týdny makali na finálních podobách našeho nového a doufáme, že i přelomového alba. Tomu předcházelo dlouhých pět měsíců, kdy jsme přes Skype pracovali na neskutečně našlápnutých věcech,“ řekl za kapelu frontman Marek Kučera.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“28062″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“333″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Kapela zatím nechce uvádět přesné vydání nového materiálu, kvůli složitým přípravám, ale dá se očekávat, že se bude jednat až o začátek příštího roku. Každopádně prý můžeme očekávat něco úplně nového s osobitým zvukem a naprosto odlišného od předchozí tvorby. „Myslím si, že tím hodně lidí dost šokujeme“ směje se frontman kapely Marek Kučera.

Zdroj: The Snuff

Komentáře