Kateřina Steinerová odhalila novou lásku i roli v muzikálu!

Reklama

Kateřina Steinerová je žena mnoha tváří – swingová a muzikálová zpěvačka, filmová i divadelní herečka, stepařka, učitelka na konzervatoři, choreografka, moderátorka a nově také producentka. Jak se ke své nové roli dostala, na čem právě pracuje a jak se těší na jaro, nám prozradila v rozhovoru pro Jo Magazín.

Katko, když se podíváme na výčet tvých životních rolí, ale nikoli těch filmových a na prknech divadla, ale reálného života, jak to všechno zvládáš?
Jsem trochu workoholik po taťkovi. Myslím, že má ze mě radost, když mě „shora“ sleduje. Pár mých přátel dokonce začalo používát jednotku výkonu jeden Steiner, která je pro běžného pracanta poměrně nedosažitelná. Ale to nejdůležitější je, že mě všechny mé profese baví a naplňují, to je můj motor. A samozřejmě skvělé zázemí doma, bez toho bych neměla energii na tu kupu radostí, ale také starostí.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18784″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Roli producenty jsi přibrala až v poslední době, a to díky představení Barrandovský swing. Kde mohou čtenáři hru vidět a co všechno hra nabízí?
Barrandovský swing je pro mě obrovská profesní škola, protože celý projekt vznikl na základě velikého přátelství s Vlastou Žehrovou – skvělou herečkou a také scénáristkou naší hry. Režie se ujal Lukáš Pečenka a spolu s Vlastou s námi hraje Zbyněk Fric a Ondřej Kavan. Bohužel naše představy o jednání produkce a producentky se lišily tak zásadně, že celý projekt je nýní v ohrožení. S Vlastou jsme se rozhodly projekt odkoupit a samy produkovat. Neuvěřitelně silné a kladné reakce po premiéře i repríze a velmi pozitivní kritika J.P. Kříže nás jen utvrdily v tom, že stojí za to bojovat, a my věříme, že nakonec hrát budeme, ikdyž celý proces je náročný. Nejdbližší repríza je plánovaná na 26. června v pražské Malostranské besedě od 19.00 hodin.

První republika, swing, step, vitnage móda, neměla ses narodit v jiné době? Kdo tě k tomu všemu přivedl?
Ke swingu mě přivedl můj bývalý partner, se kterým jsem osm let budovala swingovou scénu v Praze a vlastně i po celé republice. Učili jsme spolu, vedli taneční studio, organizovali několik mezinárodních festivalů. Doba swingu mě opravdu uchvátila, ale jsem velmi vděčná, že jsem v té době nežila. Období mezi válkami, nebo samotná válka, a to vše, co bylo po ní. Ne, děkuji. Byla to doba, kdy bych se nejspíš rozhodovala, jestli vůbec v Československu zůstanu. Čím víc se člověk dozvídá, tím větší má respekt a vidí, jak obtížné bylo žití v těchto letech.

Ty také hodně vystupuješ v muzikálech, a to zejména v divadle Kalich v Pomádě. Teď jsi ale nově vyhrála navíc konkurz na roli Štěpánovky v Krysařovi, co pro tebe znamená muzikál a konkrétně teď nově i Krysař?
Muzikál je moje láska. Baví mě bavit lidi a muzikál propojením herectví, tance a zpěvu je k tomu jako stvořený. Muzikál Krysař poprvé uvedeme 8. září v Divadle Kalich a stane se po Srdcovém králi, Atlantidě a dalších mou šestou inscenací v tomto divadle. Mám štěstí, protože třeba Pomáda nebo Osmý světadíl sklízí obrovský úspěch už několik let. Sloganem Divadla Kalich je „Divadlo Kalich Vás baví“ a mě fakt baví tam být, pracovat a hrát.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“18786″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Jaro klepe na dveře, a tak nám nedá se nezeptat, jak užíváš toto krásné období a co lásky?
Lásky mám dvě a obrovské. Mého partnera a jeho šestiletou dceru. Musím říct, že tolik lásky jsem nikdy necítila. Velmi často se na mě chodí dívat na představení a fandí mi, poslouchají moji desku a sledují mě v televizi. Je to radost, když víte, že někam opravdu patříte a když si uvědomíte, že máte opravdový domov.

Katko, lze tě někde potkat na veřejné hodiny swingu či stepu, nebo si dokonce objednat přímo extra hodiny u tebe?
Momentálně mě čekají veřejné lekce na akcích v parku Portheimka – ta nejbližší akce se koná 1. dubna, dále pak na oslavách osvobození v Plzni 6. května v KD Peklo pro Elektroswing River. Často učím během swingových koncertů, v pražské Stromovce zahrajeme s mými Swing Boys 26. května. Spousta swingařů chodí na mé soukromé lekce do Studia Jedna na Vinohradech. Dokonce teď připravuju už poněkolikáté choreografii pro snoubence na jejich svatební party. Všechny informace jednoduše najdete v mé aplikaci Kateřina Steinerová, která je zdarma ke stažení do vašeho mobilu.

Díky za rozhovor a krásné jaro!

Zdroj: Redakce JO Magazín a archiv K.Steinerové

Komentáře