Knižní čtvrtek zabodoval u čtenářů, nyní navazuje Velký AUDIO knižní čtvrtek

Reklama

Mnoho nedočkavých čtenářů zaplnilo 20. října 2016 Knihovnu Jiřího Mahena v Brně, aby se v rámci Velkého knižního čtvrtku setkali se svými oblíbenými autory. Jiří Hájíček, Lucie Fialová, Zbygniew Czendlik, Markéta Zahradníková, Václav Cílek a Evžen Boček tak četli, vyprávěli a podepisovali své knihy. Čtenářská účast opět potvrdila, že Velký knižní čtvrtek je akce, která si na tuzemském knižním trhu získala již své pevné místo.

„Jsme rádi, že pražská i brněnská akce měly takový úspěch a ohlas. Zájem o tyto akce rok od roku stoupá, což nás velmi těší a zároveň zavazuje připravit a vymyslet pro čtenáře další příjemné události spojené s Velkým knižním čtvrtkem,“ říká zástupce pořadatele Renata Kricnerová a pokračuje: „Samozřejmě akcemi v knihovnách Velký knižní čtvrtek nekončí, stále pokračuje naše soutěž o nejoblíbenější knihu ze všech velkočtvrtečních sezón, která probíhá na stránkách www.velkyctvrtek.cz, a kde je možno hlasovat až do 13. listopadu. Na 3. listopad je připraven druhý ročník Velkého audio knižního čtvrtku, který přinese devět zajímavých audioknih. Je tedy na co se těšit.“

Že je o knihy z Velkého knižního čtvrtku zájem dokládají i výsledky, jak si jednotlivé knihy vedly během prvního týdne. Největší pozornost vzbudila novinka Evžena Bočka Aristokratka na koni, na druhém místě se umístila novinka Václava Cílka Co se děje se světem a na třetím místě román Jiřího Hájíčka Dešťová hůl. Podle oficiálního žebříčku, který připravuje Svaz českých knihkupců a nakladatelů, se v první desítce objevilo hned osm titulů z nabídky Velkého knižního čtvrtku. V žebříčku bestsellerů dle pořadatele obsadily tituly Velkého knižního čtvrtku prvních pět příček. Zvýšená poptávka po titulech od 13. 10. do 20. 10. byla v prodejnách kamenné sítě Kosmasu o 70% vyšší v porovnání s předchozí sezónou Velkého knižního čtvrtku.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12777″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Stejně jako v loňském roce se příznivci kvalitní literatury v audio podobě dočkají pokračování Velkého AUDIO knižního čtvrtku. Jeho druhé pokračování přinese devět nových titulů již 3. listopadu.

Na přání čtenářů – posluchačů ho již podruhé připravila knižní distribuce Kosmas společně s Asociací vydavatelů audioknih. „V loňském roce jsme audio čtvrtek zkusili pořádat poprvé a byli jsme překvapeni velkým pozitivním ohlasem, jak ze strany posluchačů, tak ze strany knihkupců a nakladatelů. Letos pokračujeme druhým ročníkem. Rádi bychom, aby se Velký audio knižní čtvrtek stal svátkem pro posluchače dobré literatury, jako je Velký knižní čtvrtek pro čtenáře. Pořádat ho budeme vždy k podzimnímu Velkému knižnímu čtvrtku, tedy jednou ročně, a doufám, že se posluchačům ‚zapíše‘ do uší,“ říká zástupce pořadatele Ctirad Fuchs.

I letos pořadatelé vybírali z nabídky renomovaných tuzemských vydavatelů a tak se na pultech obchodů prodávající audioknihy objeví, mimo jiné, světově proslulý bestseller Divoké labutě britské spisovatelky čínského původu Jung Chang, popisující osudy tří žen na pozadí historických událostí Číny.  Kniha, která je v Číně zakázána, byla přeložena do 30 jazyků. Do audio podoby ji skvěle načetla Hana Maciuchová.

Pro nejmenší posluchače je připravena audiokniha Dušička a Dušinka autora Radka Adamce o tom, jak se dva urejpaní, hašteřiví a všeteční duchové rozhodli trošičku potrápit lidi, ve skvělé interpretaci Barbory Hrzánové, Jiřího Lábuse, Oty Jiráka a Jana Přeučila.

Ezopovy bajky v novém převyprávění Jiřího Žáčka v poutavém podání Vojty Dyka a Tatiany Vilhelmové si určitě rádi poslechnou jak dospělí, tak děti.

P. D. Wodehause a jeho Jedinečný Jeeves přináší typický anglický humor a milostné zápletky anglických gentlemanů, ze kterých musí Jeeves vždy najít východisko.

Za svůj blog Kafe a cigárko získala Marie Doležalová cenu Magnesia litera. V knižní podobě se pak stal bestsellerem loňského vánočního trhu a nyní vychází i jako audiokniha, interpretovaná samotnou autorkou.

Drama o lásce a pomstě to je audioverze slavného románu Emily Brontëové Na Větrné hůrce v podání Zuzany Slavíkové, Petra Vaňka a Terezy Richtrové.

Dále se posluchači mohou těšit na městskou fantasy Bena Aaronowitche Řeky Londýna nebo na románovou verzi jedné z nejdramatičtějších legend z časů objevování Divokého západu.

Zmrtvýchvstání amerického autora Michaela Punkeho (v jejíž filmové adaptaci, oceněné třemi Oscary, ztvárnil hlavního hrdinu Leonardo DiCaprio).

Posledním titulem z nabídky audio knižního čtvrtku je pak audiokniha To nejlepší pro malé i velké čtenáře z vydavatelství Supraphon – sedm rozmanitých příběhů se známými hrdiny dětských knížek českých autorů. Čtyřlístek, Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Spejbl a Hurvínek, Broučci a s nimi postavičky z Krkonošských pohádek a Pohádek o mašinkách v podání Petra Kostky, Josefa Somra, Josefa Dvořáka, Miloše Kirschnera a dalších.

Velký AUDIO knižní čtvrtek – seznam titulů:
Jung Chang  – Divoké labutě / Tři dcery Číny (Radioservis), interpret: Hana Maciuchová
Radek Adamec – Dušička a Dušinka (GMP Group – Colibris), interpret: Barbora Hrzánová, Ota Jírák, Jiří Lábus, Jan Přeučil
Jiří Žáček – Ezopovy bajky (Tympanum), interpret: Vojta Dyk, Tatiana Vilhelmová
Pelham Grenwill Wodehause – Jedinečný Jeeves (Tympanum), interpret: Radek Valenta
Marie Doležalová – Kafe a cigárko aneb Historky z hereckého podsvětí (Tympanum), interpret:  Marie Doležalová
Emily Brontëová – Na Větrné hůrce (Radioservis), interpret: Zuzana Slavíková, Petr Vaněk a Tereza Richtrová
Ben Aaronowitch – Řeky Londýna (Tympanum), interpret: Tomáš Kobr
To nejlepší pro malé i velké posluchače (Supraphon), interpret: Josef Somr, Ondřej Brzobohatý, Josef Dvořák, Miloš Kirschner, Petr Kostka, Ivan Trojan, Pavel Zedníček a další.
Michael Punke – Zmrtvýchvstání, interpret: Jan Plouhar

Komentáře