Krásná pleť aneb vyhněte se vráskám

Reklama

Vyhrajte boj proti vráskám…

Že jste už o vráskách četla všechno a hydrataci, kvalitní spánek, pečlivé odličování a ochranu proti UV záření vyjmenujete i ze spaní? Prozradíme vám dalších deset účinných chvatů, které se v boji s útočícím zubem času budou hodit.

1. Gymnastika nejen pro tělo!
Významným malířem vrásek je hmotnostní jojo efekt. S nadváhou proto zatočte včas a hubněte s pestrým jídelníčkem, pravidelným pitným režimem a maximálně po půl kile týdně. A hýbejte se! „Krevní oběh napumpovaný endorfiny tvořícími se při pohybu zpříjemní pohled do zrcadla i životní pocit. Pokožka se prokrví a rozzáří i díky otevření pórů při pocení,“ říká Denisa Jasinská, majitelka profesionální kosmetické značky Essenté. Cvičit se dá samozřejmě i s obličejem, řadu návodů najdete na Youtube. Výmluvy na nedostatek času neplatí, obličejovou gymnastiku zvládnete při čtení, u televize nebo v autě…

2. Pružná kůže stárne pomalu
Nechcete-li vsadit na aerobní cvičení, zkuste alespoň jógu. Ta totiž pomáhá proti projevům stárnutí na všech frontách, udržuje pružné klouby, svaly a šlachy a podporuje i žlázy s vnitřní sekrecí: Opravdu osvědčeným hitem poslední doby je hormonální jóga, která vám pomůže nejen s pletí. Většině lidí ovládajících alespoň základní ásany nebo pravidelně cvičících 5 Tibeťanů byste hádali o několik let méně nejen díky mladistvým pohybům a dobré kondici.

3. Zhluboka dýchat…
…vykročit rázně, břicho zastrčit – pokračuje známá píseň. Okysličený organismus se lépe popere nejen se stresem, ale také se známkami stárnutí (oba jevy spolu úzce souvisejí). Většinu dne dýcháme povrchově, ale zaměříte-li se na prohloubení dechu, případně ovládnete jógová dechová cvičení, proměníte se nejen navenek.

4. Profesionální anti-age produkty jsou nejlepší investicí
„Rychlost, s jakou pleť stárne, je dána geneticky, významnou měrou se však na ní podílejí i vlivy okolního prostředí, a také to, do jaké míry se sami o sebe staráme. Mnohým nežádoucím projevům spojeným s přibývajícím věkem se dá předejít používáním vhodných přípravků. Opravdu účinné anti-age produkty jsou vyvinuty tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě klíčových látek – kolagenu a elastinu,“ vysvětluje Denisa Jasinská.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“16703″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

5. O čem se moc nemluví
Málokdy se hovoří o významné souvislosti mezi stavem pokožky a tlustým střevem. Nemusíte hned absolvovat colonhydroterapii (mechanický výplach tlustého střeva), což je alternativní metoda, která dle svých příznivců přináší v důsledku zdravější střevní flóru i zářivější pleť. Úplně stačí, když budete dbát na pravidelné vyměšování, přiměřený pitný režim a vhodný jídelníček s dostatkem vlákniny.

6. Kyselý životabudič, jako je citron (šípek, jahody a paprika mají také mnoho vitaminu C), se pije hlavně kvůli neutralizaci žaludku při překyselení.
Ranní šálek teplé vody se šťávou z půlky citronu nalačno nastartuje metabolismus a dodá tělu potřebný vitamin C, což je jeden z nejstatečnějších vráskobijců. Řada lidí nedá dopustit na vlažnou vodu se lžičkou kvalitního jablečného octa a pro velký úspěch ji pijí i před spaním. Ostatně octový roztok používaly už naše babičky jako osvědčený přírodní elixír nejen na oplachování vlasů pro jejich větší lesk, ale i k detoxikaci a omlazení pleti.

7. Úsměv, prosím…
Pití brčkem nebo ze sklenic s úzkým hrdlem, pískání na psa, špulení rtů a samozřejmě kouření stojí za vznikem vrásek kolem úst zejména u žen s tenčími rty a suchou jemnou pletí. Pokud je už máte, víte, že je odčaruje úsměv? Dalším skvělým pomocníkem pro redukci, vyhlazení a vyplnění vrásek bez aplikace botulotoxinu je Essenté Express krém proti vráskám (Express Anti-Wrinkle Cream). Obsahuje 10 % unikátní látky SNAP-8™ peptide. Má výrazný liftingový efekt, zlepšuje pevnost a pružnost pokožky, která je po jeho aplikaci hladší a zářivější. Koupíte ho balení 50 ml za 868 Kč.

8. Hlavu vzhůru!
Vrásky mají spadeno na jemnou kůži na krku a jejich vznik podporuje především četba v posteli s vysoko nastlanými polštáři, permanentně sklopená hlava k tabletu či telefonu, ale také ruční práce. Tyto činnosti prokládejte pomalým rotačním cvičením hlavy, především lehkými úklony hlavy do stran, dopředu a dozadu, otáčením hlavou podél osy páteře (přesné návody na cvičení lze najít na webu), za nějž vám poděkuje i krční páteř, nebo pomalým předsouváním spodní čelisti (zároveň skvělá prevence vzniku podbradku).

9. Oči chtějí jemnou péči
Namáháte-li oči volající po návštěvě očního lékaře mhouřením při ostření, každý pozná, že špatně vidíte, navíc si brzy zaděláte na spoustu vrásek. Stejný efekt se dostaví, pokud nepoužíváte sluneční brýle. A ještě více jemné oční okolí poškozuje razantní odličování.

10. Pečujte o sebe
Návštěva kosmetičky, alespoň jednou za měsíc, by neměla být luxusem, ale projevem úcty k sobě samé i ke své pleti. Unikátní ošetření nabízí mimo jiné značka Essenté. Její filosofie je založena na čtyřech základních krocích: čištění, exfoliace, regenerace a ochrana. „Celá procedura začíná mechanickým čištěním pleti a úpravou obočí, následuje desetiminutová masáž (pro navození pocitu relaxace) a pak exfoliace, která pleť dokonale připraví na odstranění zrohovatělých buněk kůže prostřednictvím exfoliačních přípravků. Díky jejich speciálnímu složení se v pokožce naruší mezibuněčné prostory, a tak je pleť následně dokonale připravena na vstřebávání výživných látek z intenzivních boosterů a masky. Závěrem celého ošetření je aplikace vhodného ochranného krému,“ vysvětluje kosmetička a školitelka značky Essenté Lucie Karlíková.

TIP NA ZÁVĚR: Zářivá sebeláska
Pokud pleti dopřejete všechny uvedené body, je to signál, že se máte ráda. A takové ženy září natolik, že se všechny vrásky ztratí.

Mohlo by se hodit
Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Přípravky Anti-Ageing Care tady odborníci vyvíjejí tak, aby stimulovaly kožní buňky k vlastní tvorbě kolagenu a elastinu. To přispívá ke správné funkci pokožky, ovlivňuje její zdraví a zabraňuje předčasnému stárnutí. 

Zdroj: www.essente.cz

Komentáře