Kriminální drama PUSTINA

Společnost HBO Europe uvede novou osmidílnou minisérii Pustina, napříč všemi teritorii ve Střední Evropě a v Dánsku, Norsku, Finsku a Švédsku.

Kriminální drama Pustina je nejnovějším počinem v řadě původních, velkoryse pojatých seriálů z produkce HBO Europe. V Čechách a na Slovensku navazuje na velmi úspěšnou minisérii Hořící keř, romantickou komedii Až po uši, thriller Mamon a dvě sezóny psychologického seriálu Terapie.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12762″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Děj Pustiny začíná událostí, která změní životy několika generací obyvatel dosud těsně semknuté vesnice v Severních Čechách. V okamžiku, kdy vrcholí boj starostky vesnice Hany Sikorové proti velké zahraniční těžařské společnosti, která má zájem o zásoby uhlí pod vesnicí a nabízí obyvatelům za prodej svých domů lákavé odstupné, zmizí její čtrnáctiletá dcera Míša. Dlouhodobé rodinné vazby se začínají rozpadat a Hana začne postupně pochybovat o charakteru mnoha obyvatel vesnice, kteří jí na začátku pomáhali v zoufalém pátrání po dceři, ale brzy začali ukazovat svou pravou tvář.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12760″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tvůrci:
režie: Ivan Zachariáš, Alice Nellis
scénář: Štěpán Hulík
producenti HBO Europe: Tereza Polachová, Steve Matthews, Antony Root
producenti nutprodukce: Pavla Janoušková Kubečková, Tomáš Hrubý
produkce Etamp: Jan Bílek
kamera: Štěpán Kučera, Matěj Cibulka
architekt: Milan Býček
hudba: David Boulter (tindersticks)
zvuk: Jakub Čech, Petr Čechák, Pavel Rejholec
střih: Filip Malásek, Vladimír Barák
kostýmy: Simona Rybáková
masky: Milan Vlček
casting: Madla Zachariášová

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“12761″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Osoby a obsazení:
Zuzana Stivínová – Hana
Jaroslav Dušek – Karel
Eliška Křenková – Klára
Leoš Noha – Rajner
Jan Cina – Lukáš
Štěpán Benoni – Adam
Eva Holubová – Vašíčková
Miroslav Vladyka – Vašíček
Oskar Hes – Filip Paskowski /Pásek/
Adam Petrlík – Dejv
Janek Gregor – Tibor Balog
Petra Špalková – Masařová
Petra Špindlerová – Krušinová
Zdena Hadrbolcová – Tovaryšová
Jitka Sedláčková – Mikulíková
Anita Krausová – Lucka
Richard Stanke – Kwiatkowski

Drama Pustina se odehrává v nehostinné krajině severních Čech a mísí prvky sociálního a psychologického dramatu se strhující zápletkou. Všech osm dílů minisérie bylo poprvé uvedeno letos v září na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu (TIFF). V Čechách měli diváci možnost vidět první dvě epizody na Karlovarském filmovém festivalu (MFFKV) letos v létě.

Kriminální drama nejdříve uvidí diváci v České republice a na Slovensku, 30. října na HBO a HBO GO. Ve stejný den bude ke zhlédnutí také v Maďarsku a ve skandinávských zemích. O týden později bude následovat premiéra v balkánských zemích (Bulharsko, Chorvatsko, Makedonie, Srbsko a Slovinsko) 20. listopadu se Pustiny dočkají diváci v Rumunsku.

Komentáře