Kulturní akce na Zámku v Děčíně

Reklama

Děčínský zámek připravil zajímavý lednový program, který se ponese v poněkud vážnějším duchu.

Je tematicky zaměřený na připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holocaustu, který si celý svět připomíná 27. ledna. Tento den byl vyhlášen Valným shromážděním Organizace spojených národů 1. listopadu 2005 a má připomínat utrpení šesti milionů Židů, dvou milionů Romů a milionů dalších nevinných obětí v době holokaustu za 2. světové války. Přímo na tento den zámek připravil monodrama Pan Theodor Mundstock s Jaroslavem Achabem Haidlerem v hlavní a jediné roli. Tato inscenace je na repertoáru Činoherního studia v Ústí nad Labem již několik let a stále se těší velkému zájmu diváků. Program je po celý leden obohacen o výstavu Terezínské příběhy. Tématiku židovství představí také taneční seminář, který bude tentokrát zaměřen rovněž na izraelské tance. Ten proběhne 21. ledna.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15746″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“393″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Tanci bude věnována i další akce již v duchu zábavy, Taneční polepšovna, kterou zájemci mohou navštívit 7.ledna. V únoru čeká návštěvníky dále Zámecký ples, a to 18.února. Především děti jistě potěší, že 12. března proběhne první dětský Zámecký karneval.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15747″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“400″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Tématu holokaustu je věnována i expozice Terezínské příběhy, kterou tvoří dvě výstavy zapůjčené ze Židovského muzea v Praze. První část má název „Příběh dětí: kresby dětí z terezínského ghetta“, druhá část: „Děvčata z pokoje 28 L410, Terezín“,“ uvádí Ing. Iveta Krupičková, ředitelka zámku Děčín. „Expozice přibližuje nejen každodenní strádání obyvatel ghetta, ale také malé radosti a silná přátelství, která zde vznikla. Tato výstava je vhodná i pro školy,“ dodává Iveta Krupičková.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15748″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Také tradiční zimní taneční seminář 21.1. (od 14 do 17 hodin) bude tentokrát zaměřený na izraelské tance. Jejich kořeny sahají do hluboké historie, kdy byl tanec součástí bohoslužeb. Postupně se stal oslavou života a radosti z něj.

Další zámeckou akcí bude 18. února Zámecký ples. K tanci bude hrát od 20:00 do 02:00 hodin orchestr Boom Band, který doprovází naše největší hvězdy popové scény – Hanu Zagorovou, Karla Gotta, Lucii Bílou a další. Zámecký ples je letos v pořadí již šestý. Protože plesová sezóna se rozjíždí už před tímto plesem, a ne každý si je jistý v krocích, připravili na zámku v Děčíně na leden ještě Taneční polepšovnu, kde budou mít zájemci možnost připomenout si a vyzkoušet klasické i latinské tance, aby se nemuseli ostýchat tančit. Taneční polepšovna umožní   polepšit se v tanečním umění.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“15749″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“450″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“300″}}]]

Zámecký karneval proběhne na zámku v Knihovním sále v neděli 12. 3. 2017 od 15 do 18 hodin. Bude to první dětský karneval na zámku pro všechny, kdo rádi tančí, baví se, zpívají a soutěží. Zahraje hudební skupina O.L.I., o zábavu, včetně balónkové show, se postará Divadlo VeTři.  Vstupné pro děti činí 50 Kč, pro dospělé 90 Kč. Tato neděle bude patřit dětem. Připravena pro ně bude řada her a odměn. Součástí programu bude i velmi oblíbený balónkový modeling.

Komentáře