Kulturní tip: Letní scéna Divadla Bolka Polívky

Reklama

Spokojení diváci, ale i účinkující. Tak lze v kostce shrnout dosavadní průběh letošní Letní scény Divadla Bolka Polívky, která se přehoupla do své druhé poloviny. Poprvé se letos koná na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24284″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

„Na rozdíl od jiných produkcí, na které jsou zde diváci již zvyklí, je jeviště vybudováno proti katedrále, což nám umožňuje zajistit potřebné technické zázemí i pro hostující divadla a zároveň velmi dobrou viditelnost pro diváky, kteří jsou usazeni zády k Petrovu,“ sdělil ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský. Prostor Biskupského dvora, který dodává představením kouzelnou atmosféru, si pochvalují i účinkující, přestože hraní pod širým nebem přináší i nečekané situace. „Pohotová improvizace účinkujících pomáhá vytvářet neopakovatelné a nezapomenutelné zážitky. Herci už se během představení vyrovnali i s nečekaným deštěm, stejně jako dokázali vtipně glosovat přeslechy z ulice nebo zvonění zvonů z katedrály,“ doplnil Chalupský.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24285″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Druhou polovinu programu Letní scény Divadla Bolka Polívky odstartuje v pondělí 7. srpna Šašek a syn, kde excelují Boleslav a Vladimír Polívkovi. Principála divadla Bolka Polívku budou moci diváci vidět i v představeních DNA (9. srpna), kde hraje s dcerou Annou, v Podivném odpoledni Dr. Zvonka Burkeho (10. srpna) nebo v inscenaci Mínus dva (11. srpna), která vznikla ve spolupráci s Divadlem Štúdio L+S. Vypráví emotivní příběh dvou pacientů, kteří se rozhodnou strávit zbývající čas svého života jinak než poleháváním v nemocnici a vyrazí do světa za životem, který nepoznali. V hlavních rolích se představí Bolek Polívka a Milan Lasica.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24286″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Dámy (a jistě nejen je) pak potěší představení The Naked Truth – dojemná komedie, která je výzvou všem ženám a oslavou jejich síly postavit se nepřízni osudu, ve které se představí herečky Gabriela Míčová, Petra Špindlerová, Klára Apolenářová, Anežka Rusevová, Anna Stropnická a Natálie Tichánková. Příležitost prožít večer plný vtipných a zábavných momentů pak nabídne 13. srpna svižná komedie Smím prosit? Krásné herecké příležitosti v ní našli Jan Révai, Igor Bareš, Petr Pěknic, Robert Jašków a Kateřina Janečková. Posledním představením druhého ročníku se 23. srpna stanou Starí majstri, herecký koncert Milana Lasici a Martina Huby.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24287″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“401″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Vstupenky jsou v prodeji jak na pokladně Divadla B. Polívky na Jakubském náměstí, tak hodinu před představením v Moravském zemském muzeu na Zelném trhu. Vstupenky je možné zakoupit i prostřednictvím webu Divadla B. Polívky. Na některé z titulů ale zbývá doslova pár posledních vstupenek, takže čekat se nevyplácí. Partnerem Letní scény Divadla Bolka Polívky je společnost SPP CZ, dodavatel zemního plynu.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“24283″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“347″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

O Divadle Bolka Polívky
Divadlo Bolka Polívky se do budovy na Jakubském náměstí v Brně nastěhovalo v roce 1993 a 17. září téhož roku zde autorským představením Bolka Polívky Trosečník zahájilo svou první sezónu. V rámci současného repertoáru lze vybírat jak z autorských her Bolka Polívky (Šašek a syn, DNA, Pro dámu na balkoně), tak z autorských her úspěšných tvůrců (Tvrz – komedie husitská, Srnky, Hrůza v Brně), ale i z představení vytvořených ve spolupráci s jinými divadly (Mínus dva, The Naked Truth). Divadlo také spolupořádá legendární Manéž Bolka Polívky.

Diváci zde mohou v průběhu divadelní sezony zhlédnout širokou nabídku her hostujících českých a zahraničních souborů (Dejvické Divadlo, Činoherní Klub, Štúdio L+S, Divadlo Studio DVA, Divadlo Járy Cimrmana, Divadelní spolek Kašpar, Divadlo Kalich, Divadlo Palace, Divadlo Příbram, Divadlo Komediograf a další) a na prknech vidět známé herecké osobnosti Chantal Poullain, Elišku Balzerovou, Simonu Stašovou, Ivu Janžurovou, Jitku Čvančarovou, Barboru Seidlovou, Jaroslava Duška, Pavla Lišku, Pavla Zedníčka, Milana Lasicu, Karla Rodena a další. Celosezónní aktivitou jsou také výstavy pořádané ve foyer divadla.

Divadlo se ve spolupráci se svými partnery a především ve spolupráci s představením Jaroslava Duška ČTYŘI DOHODY věnuje také charitativní činnosti. Zisk z těchto představení rozděluje organizacím, které se věnují pomoci a podpoře tělesně postiženým, rozvoji a výchově dětí či pomoci starým lidem atp.

Zdroj: Divadlo Bolka Polívky

Komentáře