Laktobacily a kyselina mléčná – přirození obránci intimní pohody

Reklama

Laktobacily jsou jedny z mnoha prospěšných mikroorganismů, které podporují samočisticí funkci vaginy a chrání ji před nepříjemnými infekcemi. Podílejí se na tvorbě kyseliny mléčné, a společně tak napomáhají k tvorbě příznivého kyselého prostředí a kýžené intimní rovnováhy. Správně kyselé prostředí podporuje růst dalších laktobacilů a zabraňuje přítomnosti škodlivých bakterií a infekcí. Bohužel, vnějšími vlivy dochází ke snížení počtu laktobacilů a v důsledku toho ke vzniku intimních potíží, které nás mohou tam dole nepříjemně potrápit a na náladě také nepřidají.

Vaginální sliznice je přirozeně osídlena mnoha mikroorganismy, tedy zejména laktobacily. Ty se podílejí na štěpení glykogenu ¬– přirozeného živočišného škrobu – a tím napomáhají k tvorbě kyseliny mléčné. V ideálním případě je přirozená mikroflóra v převaze a udržuje vaginální prostředí s kyselým pH. Tyto podmínky jsou nepříznivé pro nepřátelské bakterie a kvasinky a přirozená mikroflóra zabraňuje jejich přichycení ke sliznici, jejich růstu a množení.

Blahodárná kyselina mléčná
Kyselina mléčná je pro ochranu intimních partií nezbytná. Vagina se za pomoci laktobacilů a tvorby kyseliny mléčné o sebe stará sama, průběžně produkuje sekret, který ji zvlhčuje, samočistí a udržuje správnou kyselost na ochranu proti infekcím. Vnitřní prostředí v pochvě se v různých etapách života mění – během menstruačního cyklu, těhotenství, menopauzy, ale i při každodenních aktivitách. Takovéto změny mohou vést ke vzniku nepříjemného podráždění nebo ke kvasinkovým a bakteriálním infekcím.

Citlivé a zranitelné
Přirozené vaginální prostředí je ovlivňováno celou řadou faktorů a je poměrně citlivé na výkyvy a vnější vlivy. Pokud nějakým způsobem dojde k narušení kyselého poševního prostředí vlivem nevhodné hygieny, při užívání antibiotik či v období stresu, dochází pak snadno ke změně pH, přemnožení patogenních mikroorganismů a následnému vzniku infekce a ztrátě vnitřní pohody. Když se problém dostaví, můžete sáhnout po přípravcích, které obsahují jak laktobacily, tak kyselinu mléčnou, a tak napomáhají k přirozené obnově vaginálního prostředí.

Přirozená podpora intimního zdraví
Beliema® Effect vaginální tablety mají optimální složení – obsahují obě tyto účinné látky, živé laktobacily i kyselinu mléčnou, s ověřeným mechanismem účinku. Pomáhají obnovovat přirozenou vaginální mikroflóru, která zajišťuje fyziologickou ochranu vaginálního prostředí, a zabraňují tak množení nežádoucích bakterií a kvasinek. S pomocí Beliema® Effect vaginálních tablet napomůžete tělu obnovit přirozenou rovnováhu a tím přispíváte k redukci pocitu pálení, vaginálního výtoku i nepříjemného zápachu.

Zdroj: www.idelyn.cz/Beliema

Komentáře