LEGO Legendy Chima: Z krabice na televizní obrazovky

O pravdivosti přísloví „Kdo si hraje, nezlobí“, není pochyb. Výroba hraček má po celém světe dlouholetou tradici a hračkářský průmysl se rozvíjí stále rychleji. Mnozí z nás s láskou vzpomínají na Tatru 137 s vyklápěcí korbou nebo na stavebnici Merkur, ale pravdou je, že ikonická, skrze generace celosvětově populární hračka je jen jedna. Lego, malé barevné kostičky, které lze sestavit do nespočtu malých i velkých, jednoduchých i složitých objektů.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23332″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“163″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Dlouholetá historie a tradice
Společnost Lego Group působí na trhu více než 80 let, což je úctyhodná doba a nic nenasvědčuje tomu, že by míra její popularity měla klesat. Ba právě naopak. Firma vyrábějící barevné kostičky vznikla v Dánku a z dánštiny je také odvozen její název. Pochází ze slovního spojení „Leg Gotd“, tedy „Dobře si hraj“. Zároveň v latině slovo lego znamená „dát dohromady“. Oboje stavebnici přesně charakterizuje. Původní dřevěné kostky sice vystřídaly v roce 1949 ty automaticky spojitelné, ale opravdový úspěch přišel až v roce 1957, kdy se začaly vyrábět takové plastové kostičky, jaké známe dnes. 

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23333″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Když se řekne Lego, každému vytanou na mysli malé spojovatelné kostky nejrůznějších tvarů, velikostí a barev. Díky univerzálnímu výrobnímu systému jsou jednotlivé stavebnice kombinovatelné a lze tak sestavit nepřeberné množství objektů, téměř cokoliv. Kreativitě se meze nekladou. Bylo spočítáno, že jen ze dvou kostek s šesti „výstupky“ lze vytvořit až 24 různých kombinací, co teprve z šesti takových! Kostičky se vyrábí v 53 barevných variantách a na jejich kvalitu je kladen velký důraz, stejně jako na jejich výrobu, která musí splňovat přísné podmínky. Aby do sebe jednotlivé části dobře zapadaly, nesmí odchylky od předepsaných rozměrů převýšit 0,002 milimetry. Od roku 1978 jsou součástí vybraných balení tematické postavičky. V dnešních baleních stavebnice promyšlených do největších detailů lze kromě oblíbených figurek nalézt i auta a rozmanitá zvířata.

Z krabice na televizní obrazovky
Se stále vzrůstající popularitou se rozrůstají i obory, do nichž ikonické Lego expanduje. V roce 1968 v dánském Billundu, kde se začala psát historie této hračky, vznikl třeba první Legoland, zábavní park pro rodiny s dětmi. Populární postavičky se dnes objevují i ve vlastních kinofilmech a seriálech. Velmi oblíbený je třeba seriál LEGO Legendy Chima, který v současnosti vysílá televizní stanice AMC. V druhé řadě seriálu se vydáme do kouzelné země Chima, kde pospolu žije nespočet zvířecích druhů. Udržet jim vzájemný pořádek a klid pomáhá i magické Chi. To ovšem kromě rovnováhy představuje i mimořádný zdroj energie a moci, po kterém zatouží nejeden obyvatel lesa, včetně závistivé krokodýlí princezny Crawler. Spolu se svými spojenci se zmocní většiny přírodního pramene síly a rajské království tak obrátí vzhůru nohama. Jak dopadne boj osmi nejváženějších zvířecích kmenů, sledujte v příběhu plném napětí, akcí i komických eskapád seriálu LEGO Legendy Chima od 10. července každé pondělí od 11 hodin na stanici Minimax.

[[{„type“:“media“,“view_mode“:“colorbox“,“fid“:“23334″,“attributes“:{„alt“:““,“class“:“media-image“,“height“:“338″,“typeof“:“foaf:Image“,“width“:“600″}}]]

Jeden hlas, více osobností
Při tvorbě seriálu LEGO Legendy Chima kreativci nezaháleli. Každé zvíře, které hraje v příběhu nějakou roli, sdílí počáteční písmenko svého jména s anglickým názvem klanu, do něhož patří. Na televizní obrazovce se tak potkáte například se lvy jménem Laval, Lagravis, Leona, Longtooth, Lennox, Leonidas, Lothar, Lavertus a Li’ella. Při výběru herců se už ale produkce držela zkrátka. David Attar, který ztvárnil hlavního hrdinu Craggera, dostal na starosti vedle mladého krokodýlího krále ještě lvího válečníka Lennoxe, nosorožčího prince Rogona, vraního zloděje Ripnika, potomka vrány a orla Reegula a generála šavlozubých tygrů jménem Stealthor. Celkem si Attar připsal na konto šest zvířecích postav, ostatní účinkující se v počtu ztvárněných rolí pohybují průměrně kolem pěti. Prim si mezi kolegy drží dabér Scott Shantz, který namluvil hlasy dohromady jedenácti zvířecích hrdinů.

Sledujte facebookové stránky Minimax.TV a dozvíte se poslední novinky ze seriálu LEGO Legendy Chima

O seriálu LEGO Legendy Chima:
Výkonná produkce: Doug Parker (režisér zvuku)
Hlavní hvězdy seriálu: David Attar (Cragger, Lennox, Rogon, Ripnik, Reegull, Stealthor), Scott Shantz (Laval, Worriz, Skinnet, Furtivo, Razcal, Sparratus, Scolder, Scutter, Lundor, Vardy, Firox), Bethany Brown (Eris, Crooler, Spinlyn, Rinona, Wonald).

Zdroj: AMC

Komentáře