Lehčí start do života dětem z dětských domovů díky dárcovskému programu Můj byt

Odchod z dětského domova znamená pro děti, které jej opouštějí, nejen začátek samostatného života, ale také spousty starostí a povinností. Mezi ně patří mimo jiné najít si práci a bydlení, pokud možno takové, ve kterém bude alespoň základní vybavení jako pračka, lednička, sporák a další.

Nezisková organizace Nadání a dovednosti o.p.s. zareagovala na tento problém už v minulém roce, kdy prostřednictvím svého dárcovského programu Můj byt rozdělila se společností Samsung Electronics Czech and Slovak s.r.o. do domácností dětí z dětských domovů na 20 spotřebičů v celkové hodnotě 234 116,- Kč, a letos tomu není jinak.

Díky spolupráci s internetovým obchodem Alza.cz získávají děti darem nejen spotřebiče do domácnosti, ale ušetří také na jejich přepravě, kterou bezplatně zajišťuje přepravní společnost MESSENGER a.s. ,,Jsme rádi, že jsme získali tak silné partnery, díky kterým můžeme pomoci tam, kde je to potřeba. Odměnou jsou pro nás fotografie a poděkování od spokojených dětí, kterým touto činností mnohdy ušetříme desetitisíce z jejich rozpočtu,” uvedla Linda Hurdová, ředitelka neziskové organizace Nadání a dovednosti o.p.s.

Do dárcovského programu se přihlásil také Richard S. (23 let), který byl umístěn do dětského domova ve svých 8 letech. Jeho rodiče se rozvedli, a tak žil pouze se svým otcem, který bohužel zanedbával jeho péči, a tak se jednoho dne Richard dostal do dětského domova. ,,Chtěl bych touto formou velice poděkovat organizaci Nadání a dovednosti o.p.s. a jejím partnerům za hmotný dar, který ke mě doputoval. Vysavač, který jsem obdržel mi ulehčí uklízení na koleji. Rozhodně jste mi ušetřili finance, které jistě budu do svého startu nezbytně potřebovat.”

Nadání a dovednosti o.p.s.:
Nadání a dovednosti o.p.s. je nezisková organizace, jejímž posláním je pomáhat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí v osobním a profesním rozvoji. Celkem jejich projekty prošlo již 753 dětí.

Zdroj: www.nadaniadovednosti.cz

Komentáře